Jõgevamaa noored näitasid leidlikkust

Teisipäeval kogunes Põltsamaa ühisgümnaasiumis hulk ettevõtlushimulisi noori, et päeva jooksul välja mõelda äriplaan ning valmis meisterdada toote prototüübid, mille ideed ulatusid söödavast kondenspiimaga stressipallist kuni biolagunevate matkanõude komplektini.


„Kuna koolituse eesmärk on eelkõige noori inspireerida ning tekitada huvi ettevõtluse vastu, siis läheneme koolitusele väga loovalt ning ka prototüübid valmistame kättesaadavatest materjalidest – näiteks kontoritarbed, WC-paberi rullide sisud või mis iganes. Peamine eesmärk on, et moodustatud väikesed rühmad lõpuks midagi käegakatsutavat valmis saaks,“ selgitas JA Eesti ürituste juht Maria Heinrichsen.

„Jõgevamaa noored üllatasid meid sellega, kuivõrd kiiresti suudavad põhikooli noored oma müügikõnesid ja prototüüpe luua võrreldes gümnasistidega,“ märkis Heinrichsen. „Nooremate õpilaste ideed ja mõtted on vägagi lennukad. Näiteks mõeldi välja marlilapid lapse imetamise lihtsustamiseks, söödav stressipall kondenspiimaga, biolagunev matkanõude komplekt, telefonikorpus, mille küljes on kohe ka kalkulaator, alaealistele tööpakkumisi vahendav portaal ja palju muud.“

Heinrichsen lisas, et loodetavasti saavad paljud noored piisavalt innustust, et jätkata sügisel päris minifirma loomise programmis. „Meil on väga hea meel, et õpilasfirmade kõrval tekib meil nüüd igal aastal rohkem ka minifirmasid ehk 7.–9. klassi noorte õpilasfirmasid. Möödunud aastal kandideeris näiteks juba aasta parima minifirma tiitlile tervelt 63 minifirmat ning paljud neist tegutsesid just suurematest linnadest väljaspool,“ selgitas Heinrichsen.

„Võta ise ette!“ koolitused jätkuvad Pärnus ning Viljandis ning kokku osaleb 180 õpilast ning valmib umbes 50 uut prototüüpi.

Jõgevamaal osalesid õpilased Põltsamaa ühisgümnaasiumist, Adavere põhikoolist, Lustivere põhikoolist ning Puurmanni Mõisakoolist.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus