Jõgevamaa naistraktorisid pidasid Saarel suveplaane

Järjekordne üle-eestiline naismehhanisaatorite kokkutulek peetakse sedakorda 10. ja 11. juunil Raplamaal. Reedel pandigi Saarel paika plaanid, mismoodi kokkutulekule minnakse ja kuidas seal Jõgevamaad esindatakse. Nagu ikka, sõidavad meie maakonna naismehhanisaatoritega kaasa ka “haakijad” – Laine Kondas ja Ilve Miller. Nemad aitavad koosolemist lõbusamaks muuta nalja ja pillimänguga. Heino Sutting aga jäädvustab kokkutuleku järjekordselt filmilindile nagu kõik eelmisedki.

Jõgevamaa naised lähevad Raplasse ka ühesugustes rohelistes pluusides, mida Laiuselt pärit Sirje Hansing on asunud juba õmblema. Et igas vallas on naismehhanisaatoritel ka oma kontaktisik, siis loodetavasti võetakse omavahel ühendust nii kokkutuleku kui ka muude ühisettevõtmiste asjus.

     Saarel kohtus naistega ka Riigikogu liige Mai Treial, kes valgustas rahvast päevapoliitilistes küsimustest ning kõneles eelolevast pensionitõusust. Ühine ekskursioon tehti ka Kalevipoja muuseumi. Selgitusi jagas muuseumi juhataja Viivi Lani. Vaadati ringi ka Kratikülas ning tehti tutvust atraktsioonidega ja söödi koos hernesuppi. Olemise muutis lõbusamaks kratipoiss, kes aeg-ajalt kusagilt välja ilmus ja oma vempudega rahva tähelepanu äratas.        

     VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus