Jõgevamaa naiste käsitöö leidis Soomes ostjaid

Üks Jõgevamaa Koostöökoja rahvusvahelise käsitööprojekti Handicraft lahutamatu osa on käsitöötoodete müük.

Nii on juba meie partnerid Soomest Kokemäelt ning Lätist Skrundast ja Kuldigast saanud osaleda käsitöölaatadel Põltsamaal ja meie koos lätlastega müünud oma tooteid Soomes Kokemäel. Mais ootab lisaks käsitöö õpitubadele Skrundas ees ka käsitöölaat.  Jõulude eel kogusime Jõgevamaa Koostöökojas meie tublide tegijate käsitöö kokku ja läksime seda taas Kokemäele müüma.

Enne laadale sõitmist ei olnudki ju teada, kas ja mille vastu soomlased huvi tunnevad. Kuigi sealses piirkonnas tuntakse Jõgevamaa käsitööd, eeskätt Põltsamaa naiste loomingut, oli meil väike kahtluseuss siiski hinge närimas. Aga meie käsitöö populaarsus oli ilmselge juba enne laada avamist.

Kootud ja õmmeldud mänguasjad püüdsid iga lapse pilku, igasuguses tehnikas kuuseehted jäid silma naturaalsust armastavatele inimestele, vilditud ja õmmeldud käekotid olid sümpaatsed trenditeadlikele naisterahvastele, kootud kindad ja sokid  olid iga vanaema-vanaisa meelisteema, põlled ja pajakindad sobisid kingiks perenaistele, moodsad kootud sallid igas eas naistele ja ehted rõõmustasid igas eas tüdrukute südameid.

Ega saagi öelda, et soomlaste ostueelistused meie inimeste omadest erinesid. Eelistati muidugi jõuluvärve — punast, rohelist ja kuldset.  Ehk tegid soomlased rohkem impulssoste: kui hakkas meeldima, siis tuli ka osta. Aga meie põhjanaabrid oskavad  tõesti hinnata käsitööd, kus autori isikupära tuntav.

AIVE TAMM, Jõgevamaa Koostöökoja tegevjuht

blog comments powered by Disqus