Jõgevamaa muuseumid avavad uksed

Jõgevamaal toimub esmakordselt Kultuuritee muuseumite kuu, mida veab Jõgevamaa arendus- ja ettevõtluskeskus. Terve veebruari vältavast üritusest võtavad osa suisa 19 muuseumit, lisaks Jõgevamaa muuseumitele ka Eesti Rahva Muuseum, Jääaja Keskus ja Eesti Piimandusmuuseum. Muuseumid asuvad nii lossis, mõisas kui ka veebis.


Kui suuremad muuseumid on avatud iga päev, siis osaleb ka selliseid muuseume, kes ekstra ennast Kultuuritee kampaania raames mõneks päevaks avavad. Kalevipoja muuseumile on Jõgevamaale lisandunud ka veebimuuseum – Avinurme Ajavakk. Veebruarisse jäävad nii sõbrapäev, vastlapäev, EV103 kui ka koolivaheaeg.
Kultuuritee ootab huvilisi kulgema koos pere või sõpruskonnaga, et saada osa rikkast kultuuripärandist, mis on meid kõiki tänapäeva toonud. Hea võimalus ka kohalikel koolidel Kultuuritee muuseume külastada.
Kui alustada liikumist Jõgevamaa suunas Tartust Eesti Rahva Muuseumi juurest, saab esimesena uudistada Peipsiäärset vanausuliste külaelu ning eripärast kultuuri, sõita samal Postiteel, mida mööda liikusid kunagi riigivalitsejad teekonnal Peterburist Euroopasse, uurida meie esivanemate asustuse jälgi, nautida eripalgelist loodust ning saada osa mõisaromantikast.
Eelnimetatud muuseumitele lisaks on igapäevaselt avatud veel nt Palamuse, Põltsamaa muuseum, Betti Alveri muuseum ning Kaalumuuseum Mustvees.
Telefoni saab laadida ka Navicup äpi, mis võimaldab tutvuda Kultuuritee kaardiga.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus