Jõgevamaa mullused parimad sportlased on Janek Tombak, Viljar Vallimäe, Tähe saalihokimeeskond ja treener Raivo Tralla

Laiusel korraldatud Jõgevamaa spordirahva koosviibimisel autasustasid parima tiitli pälvinud sportlasi maavanem Margus Oro ja Spordiliidu Kalju president Toivo Ilves. Autasudeks oli rahaline preemia ja Aimur Sääritsa meisterdatud mälestusplaat.

2003. aasta maakonna parimaks sportlaseks tunnistatud Janek Tombak ei saanud treeningute tõttu ise autasustamistseremoonial osaleda. Tombaku sportlikest teenetest ja tulevikuväljavaadetest kõneles Laiusel spordiklubi Centrum president Kalev Raudsepp. “Polnud mingit kahtlust selles, et parimaks sportlaseks saab Janek Tombak. Nii väärikat tiitlit kui 10. koht maailmameistrivõistlustel pole kellelgi,” rääkis Raudsepp.

Üks rahvuskoondise liidreid
Kui Eesti jalgrattakoondis püsib maailmataseme arvestuses 1. mai seisuga samal kohal mis praegu, on täiesti kindel, et Janek Tombak võistleb Ateena olümpiamängudel. “Siis võib vaielda selle üle, kas Eesti jalgratturitegrupi liidriks olümpiamängudel on Kirsipuu või Tombak.

Tiitlivõistlustel on Tombakul järjest paremini läinud. 2002. aasta maailmameistrivõistlustel oli ta kolmekümne esimene, 2003. aastal juba kümnes.

Noorsportlastest edukaimaks tunnistatud Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi üheksanda klassi õpilane Viljar Vallimäe võitis läinud aastal kergejõustikualadel kolm meistritiitlit. Kokku on ta noorte meistriks tulnud viiel korral.

“Oli uhke tunne teada saada, et sind peetakse noortest parimaks. Läinud aastal sain kõige paremad tulemused 3000 meetri jooksus, kus tänavu kavatsen saada veelgi paremad ajad,” ütles Viljar Vallimäe.

Edasi viivad töökus ja auahnus
Treener Ester Laumets märkis, et Viljar on väga töökas ja auahne sportlane, mistõttu tema parimaks jõudmine oli ootuspärane.

Parimaks võistkonnaks hinnati spordiklubi Tähe saalihoki esindusvõistkond, kes ka 2003. aastal võitis Eesti meistritiitli ja tuli esimeseks Eesti Karikavõistlustel. Treeneritest valiti edukaimaks Raivo Tralla, kelle juhendatavad korvpallipoisid said möödunud aastal rohkesti võite maakondlikel ja üle-eestilistel võistlustel ning mängisid hästi ka rahvusvahelistel turniiridel.

Spordiliidu Kalju tegevdirektor Uno Valdmets selgitas, kuidas selgusid parimad spordiinimesed. “Koolid ja spordiklubid tegid ettepaneku, kes võiksid ühele või teisele tiitlile kandideerida. Pärast ettepanekutest kokkuvõtete tegemist tuli koolidel ja klubidel nelja võistkonna, nelja treeneri, kaheksa noore ja seitsme täiskasvanu hulgast parimad välja valida. Kokku osales väljaselgitamisel 37 kooli ja spordiklubi. Oma liikmeid või õpilasi polnud aga võimalik kandidaatideks esitada,” selgitas Valdmets.

Peol, kus spordirahva paremik autasusid vastu võttis, mängis tantsuks kunagine tippsuusataja Fjodor Koltsin. Esinesid ka tantsutüdrukud Tartu trupist Hetero. Mälumängu korraldas Pala Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja ja treener Kalev Karu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus