Jõgevamaa mudilaskooride kokkusaamine

Möödunud neljapäeval oli Jõgeva kultuurikeskuses kuulda meie maakonna koolide mudilaskoore harjutamas. Eesmärk oli selgeks saada kõik laulud, mida järgmisel aastal suurel peol esitada tuleb.

Esimeseks ühiseks prooviks oli kodus vaja eelnevalt tutvuda kolme lauluga. Need olid R. Pajusaare “Lambad on kadunud”, eesti rahvaviis “Kallis kodu” ja T. Aintsi “Minu isamaa”. Kõige raskemaks nendest osutus “Minu isamaa” ja lemmikumaks “Lambad on kadunud”.

Laule aitas õppida Annelii Traks Tartu Karlova koolist. Aeg möödus töiselt, kiirelt ja tulemuslikult. Kõik said laulud selgemaks ja esitamise julgemaks. Ülejäänud kolm laulu tuleb ära õppida järgmiseks kokkusaamiseks, mis saab teoks uuel aastal.

Laululapsed olid kohale tulnud Põltsamaalt, Tabiverest, Palamuselt, Siimustist, Sadalast, Jõgeva põhikoolist ja Jõgeva muusikakoolist. Kokku oli lauljaid 214. Päeva heale kordaminekule aitas kaasa Jõgevamaa Omavalitsuste Liit.

i

<p style=”LINE-HEIGHT: normal; MARGIN: 0cm 0cm 0pt” class=”MsoNormal” align=”justify”>MARE TALVE, muusikaõpetuse ainesektsiooni juht

blog comments powered by Disqus