Jõgevamaa messiboksis tegutsevad kratid

Taavi Pirk Sihtasutusest Kalevipoja Koda ütles, et messil on neil kaasas mitu kratti, kes tegutsevad küll enamasti öösiti. Samuti viiakse Tallinna vara kogumiseks kirst ja rohkesti algmaterjali krati meisterdamiseks – õlgi, puuoksi. Soovi korral saavad messikülalised endale Jõgevamaa boksis kohe krati valmis meisterdada.

Veel võib kohtuda suvel Saare järve ääres tegutsenud mereröövlitega, kel ka kahur kaasas. Kogu selles kirjus seltskonnas peavad korda hoidma Kalevipoeg ja Siil.

Ettevõtlus-Arenduskeskus haaras ohjad

Mitu aastat järjest oli meie maakond koos sihtasutusega Lõuna-Eesti Turism ühes suures boksis, kus iga osaleja huvilistele vaatamisväärsuste ja atraktsioonide tutvustamiseks paraja pinna sai. Et Lõuna-Eesti Turism tänavu Tourestil ei osale, oleks ka Jõgevamaa esindusel sinna peaaegu minemata jäänud.

Viimasel hetkel võttis juhtohjad enda kätte Jõgevamaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus eesotsas ettevõtluskonsultandi Kajar Lemberiga. Võimalikke messile tulijaid hakkas välja selgitama Palamuse Turismiinfokeskuse infokonsultant Anneli Villems.

?Oleme põhieksponendina saanud messile sihtasutuse Kalevipoja Koda, omavalitsustest Tabivere valla Äksi puhkemaja ja Elistvere loomapargi tutvustajana ning veel kolm ettevõtet ? Aarde villa, spordikeskuse Virtus ning Piirioja puhkekeskuse,? rääkis Villems.

Maakonna tuntuima konverentsikeskuse Voore Külalistemaja juht Tiit Treve ütles, et neil on väga palju tööd ja firmal pole seetõttu messile võimalik minna. Küll aga on külalistemaja tutvustavad materjalid antud kaasa Kalevipoja Koja rahvale.

Põltsamaa kandi rahvas ühes boksis

Puurmani, Pajusi ja Põltsamaa vald ning Põltsamaa linn on eraldi, Palamuse vald ja Kihelkonnakoolimuuseum eraldi oma boksiga.

Ruth Tänav Põltsamaa Turismiinfokeskusest ütles, et ühisboksi tellis hoopis Uue-Põltsamaa mõisa omanik Tarmo Kriisa. Koos Kriisaga käidi ka turismimessil Helsingis.

Tänav kinnitas, et Põltsamaa kandi boksis on ettevõtetest esindatud veel Kuningamäe kardirada, Joosti aiand ja sepp Jaak Krivin. Lisanduda võivad veel ka Põltsamaa majutusasutused. Veini ja mahla pakub Põltsamaa Felix.

Tänava hinnangul on Tourestil osalemine oluline, lisaks Helsingile võiksid meie turismiettevõtjad käia ka Peterburi turismimessil.

Turismimess Tourest 2005 toimub 18. ? 20. veebruarini Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Touresti korraldaja Eesti Turismifirmade Liit (ETFL) ootab messile üle 15 000 külastaja. Et mess on aastatega kasvanud Eesti turismitööstuse olulisemaks sündmuseks, laiendab ETFL sel aastal messipinda lisaks C-hallile ka B-halli, kuhu luuakse laste ja noorte vaba aja hall.

Messile on oodata üle 350 eksponendi 23 riigist. Tourest on Eesti reisihuvilisele publikule suunatud kogupere meelelahutusüritus ? kolmel päeval toimuvad nii pealaval kui ka messiboksides oksjonid, mängud ja etteasted. Lastele on messikompleksi B-halli püstitanud lastelinnak, kus leidub atraktsioone nii mudilastele kui ka teismelistele.

Esimest korda üritatakse Eestis püstitada Guinnessi rekordit maailma pikima maaliga. Senine rekord on 2271 meetrit ja selle omanikuks on 900 Austria tudengit.

Jõgevamaalt lähevad Tourestile
*SA Kalevipoja Koda
*Tabivere vald
*Aarde villa
*Spordikeskus Virtus
*Piirioja puhkekeskus
*Palamuse vald
*Palamuse Kihelkonnakoolmuuseum
*Uue-Põltsamaa mõisa omanik
*Puurmani, Pajusi ja Põltsamaa vald
*Põltsamaa linn
*Kuningamäe kardirada
*Joosti aiand
*sepp Jaak Krivin
*Põltsamaa Felix.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus