Jõgevamaa Memmedeks valiti Laine Kondas ja Ilve Miller

Meeleolu loomiseks ning võistlejate ja publiku ergutamiseks esines konkursi sissejuhatuseks ansambel Laisad Poisid. Ürituse konferansjee Tiina Loorand esitles ?üriid, millesse kuulusid Jõgeva maavanem Aivar Kokk, Riigikogu liige Mai Treial, Rahvaliidu eakate ühenduse Tegusad Jõgevamaa juht Signe Tamm, Jõgevamaa Pensionäride Ühenduse esimees Heino Ilves ja eelmisel aastal meie maakonna  Memmeks valitud Eha Veskimets.

 Tänavu konkureerisid Jõgevamaa Memmeks Mare Nõmm Palalt, Laine Kondas Põltsamaalt, Loniida Bergmann Võisikult ning Ilve Miller Rõstla külast Põltsamaa vallast. Kõigepealt pidi igaüks ennast tutvustama.

“Minu trumbiks on kümme lapselast, kümme toredat poissi,” ütles Mare Nõmm.

“Mind on elus ikka huumorimeel aidanud. Ma soovin kõigile head sõna ja lahket pilku üksteisele, sest seda pole veel aktsiisimaksu alla pandud,” avas oma loomuse Laine Kondas, kes harrastusartistina kasutanud ka nimesid Proua Pürst, Pajusi Taali ja Jõgeva Juula.

Oma mitmekülgsest ja hoogsast elust ja tööst traktoristina pajatas Loniida Bergmann. Ilve Miller esitas aga lõõtspilli saatel laulu, mis jutustas tema enda elust alates lapsepõlvest kuni tänaseni.

Iga memmekandidaat pidi jutustama ka naljaka loo. Nendes pajatustes sisaldus nii mõnusat huumorit kui ka satiiri inimlike ja ühiskonna pahede vastu. Kõik võistlejad suutsid publiku ja ?ürii  naerma ajada.

Vaheajal, mil pealtvaatajad kinnitasid keha Põltsamaa Ametikoolis valmistatud kördiga ja maiustasid Jõgevamaa sümboolikaga tordiga, degusteeris ?ürii toite, mida olid valmistanud Jõgevamaa Memme tiitlile kandideerijad.

  “Ma pole veel jõudnud kõike proovida. Kuid Mare Nõmme valmistatud kala tomati ja kõrvitsa marinaadis maitses tõelistelt hästi,” kommenteeris degusteerimise ajal zürii liige Eha Veskimets Raatvere külast.

“Memmed on tõeliselt andekad nii esinemises kui ka toiduvalmistamises, seetõttu on väga raske otsustada, kes neist on kõige parem,” avaldas arvamust ?ürii esimees Aivar Kokk.

 Positiivseid kommentaare oli kuulda ka pealtvaatajatelt.

“See üritus on väga hästi korraldatud. Mul on ka oma lemmik, kelle nime ma aga välja ei ütle,” tunnistas Vaike Ein Saarelt.

“Memmekandidaatide elutarkusest ja positiivsest eluhoiakust on meil kõigil palju õppida. Suurepäraselt maitses ka kört. Ja tore, et maavanem torti pakkus. Üks põhjusi, miks ma koos sõbrannaga Põltsamaale sõitsin, on aga kindlasti Voldemar Kuslapi kontsert, tema laul läheb lausa südamesse,” lausus Päivi Ariko Jõgevalt.

Sel ajal, kui ?ürii oma otsust tegi, lauliski  Voldermar Kuslap ning rääkis ka tõestisündinud naljakaid lugusid teatrielust. Samuti esinesid isetegevuslased Põltsamaalt ja Viljandist.

Kui ?ürii nõupidamiselt tagasi tuli, teatas maavanem Aivar Kokk, et seekord otsustati välja anda kaks teist kohta, mille vääriliseks peeti Mare Nõmme ja Loniida Bergmanni. Ilve Millerile ja Laine Kondasele andis ta aga ka lisaülesande. Esimene neist pidi rääkima oma kassidest, mis igati efektselt välja kukkus, sest Ilvel on lausa üheksa kassi. Laine Kondas jutustas aga oma kukest. Publik reageeris mõlemale etteastele aplausiga.

Lõpuks teatas maavanem, et ka esikoht kuulub jagamisele ? Laine Kondase ja Ilve Milleri vahel. Võitjad said auhinnaks Jõgevamaa sümboolikaga lõikelauad, teise koha omanikud aga Jõgevamaa esinduspõlled.

Autasusid ja tänukirju jagas ka Riigikogu liige Mai Treial.

?Kõik osalejad olid väga hakkajad ja julged. Toitudest maitses mulle kõige rohkem Ilve Milleri kartulikook ja Mare Nõmme kalaroog. Järgmisel aastal ootaksime aga konkursile rohkem osalejaid. Mõistagi on võistlema oodatud ka taadid. Tänavugi pidi ju toimuma memme-taadi konkurss, kuid paraku ei tulnud võistlema ühtegi tugevama soo esindajat. Nii et taadid hakaku juba varakult tulevaks aastaks ette valmistama,” lausus ta.

“Kui tuleval aastal ka taate ei tule, pean vist ise taati mängima,” arvas huumorimeelne maakonna esimemm Laine Kondas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus