Jõgevamaa memmed-taadid kogunevad pühapäeval Voorele

6. augustil peetakse Voorel Jõgevamaa memme-taadi suvepidu. See algab rongkäiguga kell 15.45 Voore pargist põhikooli staadionile. Tantsu- ja lauluproove hakatakse tegema kell 11.30.

Peole on registreerunud 400 lauljat-tantsijat ja pillimängijat. Üles astub üle 20 tantsukollektiivi Pala, Palamuse, Tabivere ja Torma vallast, Põltsamaa linnast ja vallast, Jõgeva linnast ja vallast ning Mustveest. Külalistena on esinema kutsutud Elva ja Rõngu memmederühmad, mida juhendab Aleks Raja.

Lauluansambleid ja -koore on peol kümme. Mängivad Siimusti, Torma, Tabivere, Esku ja Kaarepere kapell.

Peo teema on Jõgevamaa Kalevipoja aastale kohaselt seotud Kalevipojaga. Esitatavad vahetekstid koostas Kääpal asuva Kalevipoja muuseumi juhataja Viivi Lani.

Korraldustoimkonda kuuluvad Janne Veeverson ja Pille Tutt (korraldus), Maimu Karv (tantsude üldjuht), Heveli Ivask (laulude üldjuht) ja Maire Tamm (kapellide üldjuht).

Üks korraldajatest, Janne Veeverson, loodab, et suvepidu pakub kõikidele osalejatele ja külalistele ning kohalikele inimestele meeldiva päeva, mis annab rahvakultuuriga tegelejatele värskeid impulsse ja uut jõudu.

Üritust toetavad Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, Eesti Kultuurkapitali Jõgeva maakonna ekspertgrupp, Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, Saare vallavalitsus, MTÜ Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskus, OÜ Moone, TEH-AG OÜ Puuviljaaed ning Villu Reiljan.

Andres Loorand
Jõgeva Maavalitsuse pressiesindaja

blog comments powered by Disqus