Jõgevamaa meenetekonkursile laekus 26 tööd

Tänavu aprillis välja kuulutatud Jõgevamaa meenetekonkurss on jõudmas lõpusirgele. Neljapäeval kogunes hindamiskomisjon, kes valis välja paremad tööd Vooremaa, Põltsamaa ja Peipsi piirkonnast.


Konkursi eesmärk on välja selgitada maakonna aktiivsed meenemeistrid, parima ideelahenduse, parima piirkonnalahenduse ja erineva hinnaklassiga meened, mida sobib nii kinkida kui ka müüa. Tänavu esitas oma töid seitse inimest, kokku oli meeneid konkursil 26.  Hindamiskomisjoni tööd korraldanud Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse turismikonsultant Anneli Villem sõnas, et võrreldes eelmise aastaga on meenemeistreid juurde tulnud. „Võrreldes üle-eelmise aastaga on arv umbes sama. Ma olen õnnelik, et Jõgevamaal tuli nii palju töid,“ kinnitas ta.

Kõige napimalt Peipsi piirkonnast

Hindamiskomisjon tegi oma valiku nii Põltsamaa, Vooremaa kui ka Peipsi piirkonnast, valides igast kandist välja kolm paremat. Komisjoni kuulunud Kuremaa lossi perenaine Tiina Tegelmann tõdes, et tööde tase on tõusujoones. „Hea, et kolm piirkonda konkureeris  eraldi,  sest see tõi välja erisused. Minu jaoks on see edasiminek,“ sõnas ta ja tunnistas, et tal tekkis mõte nii mõnegi ettevõtja poole pöörduda ja tellimus sisse anda. Anneli Villemi hinnangul on meenete tase samaks jäänud. „On selliseid, kellest on näha, et ta ei ole väga hästi juhendit lugenud, aga on ka neid, kes on tõesti näinud vaeva ja kvaliteet on hea. Tase on n-ö harju keskmine,“ märkis Villem.

Kõige vähem meeneid tuli Peipsi piirkonnast. „Me lootsime, et Avinurme tuleb, aga seekord ei tulnud. Me peame Avinurmele ja Lohusuule sisendama tunde, et te olete meie,“ märkis Tiina Tegelmann. Ka Anneli Villem nõustus, et tulevikus peaks sellele piirkonnale kuidagi  teisiti lähenema. „Seal on erinev kogukond ja teine kultuuritaust, vene keelt rääkiv rahvas. Ehk tuleks nendeni viia sõnumit veidi teisiti, näiteks kakskeelselt ja kasutada infokanaleid, mida rohkem jälgitakse,“ arutles Villem.

Järgmine kord aastal 2020

Hindamiskomisjon oli ühel meelel, et igal aastal pole mõtet sellist konkurssi korraldada, vaid seda tehakse edaspidi iga kahe aasta tagant. Seega on meenemeistrite tööd jälle oodatud aastal 2020. „Tuleb uusi tegijaid peale ja motivatsiooni ka. Neid, kes tänasel konkursil osalesid, tuleb nüüd hoida. Nende tunnustamine ja tänamine on oluline,“ rõhutas Tiina Tegelmann. Anneli Villem avaldas lootust, et järgmiseks korraks peavad omavalitsusjuhid kokku leppima, mida konkursilt oodatakse ja mis on see, mis maakonda kõige paremini iseloomustab. „Siis saaksime käsitöömeistritele konkreetseid vihjeid anda ja neil oleks lihtsam meeneid teha. Tuleks kokku leppida, kas meil on maakonda vaja või lähemegi valdadena edasi, sellisel juhul on väga lihtne. Aga kui tahame minna edasi ühtse maakonnana, siis on see koht, kus tuleb otsustada, mis meid iseloomustab,“ arutles ta.

Ühtlasi loodab ta, et järgmine kord tuleb meenemeistreid kaugemaltki. „Me juba teame, mida meie enda inimesed arvavad, aga millised me kaugemalt vaadates paistame, seda tahaks küll rohkem teada,“ märkis Anneli Villem.

Komisjon teeb konkursi võitjad teatavaks ettevõtluspäeval, 2. oktoobril Jõgeva kultuurikeskuses. Veel täna ja homme saab rahvahääletusel oma lemmikut toetada. Selleks tuleb minna Facebooki lehel lingile Avasta Jõgevamaad ning hääletada. Seda saab teha homme kella 20ni.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus