Jõgevamaa lõõtspillimängijad andsid Saaremaa külas hommikukontserti

Pillimehed tahavad aeg-ajalt ikka üksteisega kokku saada, et koos mängida ja oma võimeid võrrelda ning lihtsalt endast ?sappi? välja lasta. Sel eesmärgil korraldatakse ka regulaarselt lõõtspillimängijate kokkutulekuid.

Saaremaal toimunud kokkutulek sai teoks Pärsama kultuurimaja juhataja Aina Tomsoni eestvedamisel. Käisime kokkutulekul koos Kärde pillimehe Tõnu Kippusega. Algul kartsime, et ilm rikub kokkutuleku ära, sest kuni Virtsuni sadas vihma. Saaremaal aga säras päike.

Esimesel õhtul demonstreeris iga pillimees oma mänguoskusi hommikust õhtuni kestnud simmanil. Pärast paaritunnilist tukkumist algasid äratuskontserdid ümberkaudsetes külades. Minul õnnestus mängida Pärsama küla korrusmajade vahel.

Varajasele ajale vaatamata 8 oli saarlaste vastuvõtt igati soe ja südamlik. Mitmed lehvitasid pillimeestele. Kahju, et polnud võimalik vastu lehvitada.

Ühe lehvitajaga kohtusin mängu ajal, ta oli tulnud auto juurde. Kohtusin Jõgevamaalt Sadukülast pärit noore naise Katrin Kallasmaaga, kes töötab Pärsamal perearstina. Tundsin huvi, kuidas endise jõgevamaalase käsi Saaremaal käib. Täpsemalt huvitusin, kas Katrin Kallasmaad peetakse nüüd juba saarlaseks, sest perearstina on Saaremaal töötatud kaheksa aastat. Vastuseks kuulsin, et kas saarlaseks peetakse pole teada, kuid perearstina on omaks võetud küll. Katrin Kallasmaa on kardispordiorganisaator Peeter Kallasmaa tütar.

Akordionimängijate kokkutuleku lõpetas Saaremaal aga suur kontsert Angla Kiigemäel ja simman. Pidu lõppes Pärsama kultuurimajas, kus ka ööbisime. Saaremaal veedetud päevadel veendusin veel kord, et seal on teine ?jumal?, vinge õlu, suitsulestad ja mõnusad inimesed. Tore, et akordionirahvas just selles paigas kokku sai. 14-15 augustini toimuvad lõõtsapäevad Tartus, nii et pillimehed saavad suvel päris tihti kokku.

JOHANNES HAAV, pillimees

blog comments powered by Disqus