Jõgevamaa linnade ilutulestikud lähevad maksma 70 000 krooni

Tänavu on Põltsamaa linnal plaanis uue aasta saabumise puhul vastu taevast lasta 20 000 krooni, Jõgeva linn on oma ilutuleks eraldanud eelarvest 30 000 krooni ning loodetavasti toetavad Jõgeva tulevärki 20 000 krooniga ka ettevõtjad. Mustvee linn sel aastal ilutulestikule raha ei kuluta.

Põnevamate nimedega valgusefektidest, mis aastavahetusel Põltsamaa taevalaotust kaunistavad, võib nimetada järgmisi: hõbedased komeedid, värvilised palmid, kuldne paju, aeglaselt langev kroonjuveel jpt. Linna haridus- ja kultuurinõuniku Kadri Suni sõnul on ilutulestikku kõige parem vaadata linna südames asuval roosisaarel. 2009. aastal on linna üritusteks võrreldes lõppeva aastaga planeeritud ligi veerandi võrra vähem raha. “Siis tuleb tõenäoliselt ka aastavahetuse tähistamine poolt tagasihoidlikum. Niisiis võiksid nii põltsamaalased kui kaugem rahvas uut aastat  seekord just Põltsamaal vastu võtta,” sõnas Kadri Suni.

Kui ettevõtjad lubatud 20 000 krooni Jõgeva linna ilutulestiku tarvis leiavad, siis võib linn selleks kulutada kokku 50 000 krooni. Abilinnapea Kalmer Lain arvas, et linna 70. juubeliaastal ei ole patt sellist summat mängu panna. Järgmisel aastal on linna aastavahetuse ilutulestikule samuti plaanis 30 000 eraldada. “See on muidugi kuluartikkel, mille arvelt saab ka vajadusel kokku hoida,” tõdes abilinnapea.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus