Jõgevamaa lemmiksportlaseks valiti Nikolai Roop

Jõgevamaa spordiliidu Kalju ning ajalehtede Vooremaa ja Vali Uudised eestvedamisel toimunud ning kogu detsembrikuu kestnud Jõgevamaa 2015. aasta lemmiksportlase valimise rahvahääletusel pälvis enim toetushääli saalihokimängija ja jalgpallur Nikolai Roop.


 Rahvahääletusel laekus interneti teel või paberkandjal kokku 439 häält, millest loeti kontrollimise järel korraldajate poolt kehtivaks 406. Kuna reeglite kohaselt läks igal hääletajal arvesse vaid üks hääl, tuli tühistada 27 mitmekordselt antud häält, lisaks ei olnud mõne hääle puhul võimalik üheselt tuvastada hääletaja tahet (kirjas oli näiteks vaid sportlase eesnimi) või hääletaja enda isikut. 

Ligi veerandi kõigist häältest kogus saalihokis Jõgeva SK Tähe meeskonna koosseisus neljal korral Eesti meistriks tulnud Nikolai Roop. 34aastane Roop, kes lisaks saalihokile paistab resultatiivsusega silma ka jalgpallis, kus ta esindab Eesti meistrivõistluste teises liigas mängivat Jõgeva SK Noorus-96 esindusmeeskonda, pälvis kokku 98 toetushäält.

Tähelepanuväärne oli Jõgevamaa lootustandvatele noorsportlastele antud toetushäälte arv. 70 häälega sai teise koha 14aastane Jõgeva jooksutalent Kadi-Liis Viiar, kes tuli möödunud aastal nii B-klassis kui ka täiskasvanute hulgas Jõgevamaa meistriks 800 meetri jooksus, võitis esikoha maakonna sügiskrossil ning pälvis tähelepanu ka 600 meetri jooksus saadud kolmanda kohaga noorte kergejõustiklaste võistlussarja TV 10 Olümpiastarti osavõistlusel.

57 toetushäälega sai kolmanda koha rahvahääletuse ilmselt suurim üllataja, Jõgevamaa gümnaasiumis õppiv trikirattur Markus Päll, kellele järgnes 13-aastane Daniel Aganitš, kes kuulus eelmisel aastal C1 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel B-tasandil kolmanda koha saanud Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskonda ning tegi ka mitmeid silmapaistvaid esitusi kergejõustikuvõistlustel.

Esikuuikusse mahtusid veel kaks autospordis Eesti meistriks tulnud jõgevamaalast – Pajusi vallast pärit Arvo Kask ning Jõgeva mees Priit Sei. Kaheksa parema hulka jõudsid ka nimekad Adavere kiiruisutajad, 2014. aastal Jõgevamaa parimaks sportlaseks valitud Saskia Alusalu ja kahel viimasel aastal maakonna parima noorsportlase tiitli pälvinud Marten Liiv.

Jõgevamaa 2015. aasta lemmiksportlase auhind antakse üle 15. jaanuaril Põltsamaal toimuval maakonna kultuuri- ja sporditegijate tänuüritusel, kus kuulutatakse välja ka Jõgevamaa eelmise aasta parim sportlane, võistkond ja treener, kes selguvad JSL Kalju juhatuse ning spordiklubide seas toimunud küsitluse tulemusel.

Jõgevamaa 2015. aasta lemmiksportlase hääletuse esikaheksa

1. Nikolai Roop (saalihoki ja jalgpall)

2. Kadi-Liis Viiar (kergejõustik)

3. Markus Päll (ekstreemsport)

4. Daniel Aganitš (jalgpall ja kergejõustik)

5. Arvo Kask (rallikross)

6. Priit Sei (kardisõit)

7. Saskia Alusalu (kiiruisutamine)

8. Marten Liiv (kiiruisutamine)

Individuaalsportlastest said toetushääli ka (tähestikulises järjekorras): Vallo Allingu, Margus Guss, Vladislav Härm, Lauri-Robert Indus, Vladimir Ingver, Triinu Jalg, Sten Karuks, Helis Kiis, Raul Kivi, Stenver Kleimann-Leimann, Berit Kukk, Kaisa Kukk, Kristjan Kuldmägi, Kervin Kull, Marek Kütt, Kalmer Lain, Anette Leppik, Sander Lillemägi, Brett Nõmm, Eveli Pahurin, Ingelo Raja, Kristjan Rumm, Kristel Saar, Heiko Sepp, Tanel Soidla, Mattias Säärits, Vaiko Vadi ja Sander Õunapuu. Tiimidest said hääli FC Jõgeva Wolves, Põltsamaa SK Motiiv jalgpallinaiskond ja SK ProRunner Jõgeva jooksugrupp.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus