Jõgevamaa lasteaednikud pälvisid virtuaalses rattaretkes neljanda koha

15. juunil möödus viis aastat Eesti lasteaednike liidu (ELAL) suuraktsioonist „Lasteaiaõpetajale õpetaja palk!“.


Liidu eestvedamisel koguti toetusallkirju ELAL-i kollektiivsele pöördumisele riigikogule, milles tehti ettepanek kehtestada lasteaiaõpetajate palga riiklik alammäär. Pöördumine andis tulemust – lasteaiaõpetajate palgad üle Eesti on ühtlustunud ja sõltuvuses riigi kehtestatud kooliõpetajate palga alammäärast.
ELAL-i eestvedamisel toimunud viie aasta taguse suuraktsiooni tähistamiseks ja kõigi toetajate tänamiseks sõitsime viis aastat hiljem taas ratastel. Toimus virtuaalne rattaretk #ELALrattaretk5.
Meie eesmärk ja soov on panustada lasteaiaõpetajate väärtustamisse Eesti ühiskonnas, mida toetab palga alammäära kehtestamine. See annab turvatunnet nii tegutsevatele kui ka tulevastele õpetajatele, kes on valimas lasteaiaõpetaja elukutset. Soovime avaldada tänu vabariigi valitsusele ja kõikidele omavalitsustele, kes leidsid võimaluse palkade ühtlustamisel liituda riigi toetusmeetmetega, kuna see eeldas omavalitsuse panustamist eelarveliste vahenditega. Kindlalt oli rattaretke üks eesmärk kutsuda lasteaednikke liituma Eesti lasteaednike liiduga, kuna koos oleme tugevamad, et panustada alushariduse edendamisesse Eestis.
Ajavahemikul 8.–15. juunini sõitsidki lasteaednikud üle Eesti kas üksi, oma lasteaia meeskonnaga või valla piires teiste lasteaedadega vabalt valitud marsruudil ning panid läbitud kilomeetrid kirja Eesti lasteaednike liidu kodulehel.
Kokku sõideti kaheksa päeva jooksul 15 560 km, fotojäädvustusi saab vaadata liidu kodulehelt.
Jõgevamaale oli kokkuvõtte tulemused aga eriti rõõmustavad. 15 maakonna hulgas sõitsid Jõgevamaa lasteaednikud end suure kilomeetrite koguarvuga märkimisväärsele neljandale kohale!
Korraldajate valduses oleva täpse tabeli järgi olid entusiastlikud sõitjad Jõgevamaal
Palamuse lasteaed Nukitsamees (Tiiu Kütt, Marju Kaine, Marika Merusk, Maire Tamm, Inga Filippova, Lea Kaasik, Maia Prits, Merike Kolberg), Jõgeva lasteaed Rohutirts (Ene Kund), Kurista lasteaed Karukell (Külli Kund), Põltsamaa lasteaed Tõruke (Piret Põldre, Stelle Luik, Anneli Schütz, Hille Pälsing, Merje Tuhkur), lasteaed Mari (Inge Toode, Eve Järviste, Karin Puusepp, Jaanika Pärnaste, Annika Meri, Eneli Pung, Anneli Kaeramaa, Tiia Kaeramaa) ning C. R. Jakobsoni Torma põhikooli ja lasteaia sõitjaskond.

Tiia Kaeramaa,
Jõgevamaa esindaja ELAL-i volikogus

blog comments powered by Disqus