Jõgevamaa lapsed ja noored kogunevad Palamusele tantsima

 

Palamusel peetakse tänavu 2. juunil esimest korda Jõgevamaa laste ja noorte tantsupäev, mille lavastuses “Elu kui muinasjutt” teeb kaasa ligi viissada esinejat.

Laste ja noorte tantsupäeva korraldamise idee tekkis MTÜ Sokuturi juhatuse liikmel Sirje Kiisil ja maakonna rahvakultuurispetsialistil Pille Tutil. “Viimasel ajal on rahvatants meie maakonna  laste ja noorte hulgas järjest populaarsemaks muutunud. Sageli on aga laste- ja noorterühmade ainukeseks esinemisvõimaluseks oma kodukandiga seotud üritused. Ühine tantsupidu aitab ühiselt uut repertuaari omandada, oskusi ja kogemusi jagada ning motiveerida tantsijaid veelgi rohkem treeningusaalis pingutama,” ütles Sirje Kiis. Tema sõnul oodatakse peole tantsima lapsi alates koolieelikutest (6-7-aastased lasteaiapoisid ja -tüdrukud) kuni gümnaasiumiealiste noorteni.

“Lavastus kannab pealkirja “Elu kui muinasjutt” ja tantsude vahepalad on nopitud klassikalistest muinasjuttudest, mis illustreerivad ning loovad peo tegevustelje. Lähtuvalt sellest on pandud kokku ka repertuaari valik. Arvestades peo kontseptsiooni, palume appi ka mõned täiskasvanute rühmad.”

Tantsupidu peetakse Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi staadionil, kuhu on tellitud tribüün seitsmesajale pealtvaatajale. “Esinejaid tuleb arvatavasti viiesaja ringis. Täpne arv selgub 21. jaanuaril, mil lõpeb peole registreerimine. Ettevalmistused tantsupeoks algasid juba möödunud aasta novembris. Juba on toimunud Pärnumaa tantsuõpetaja Tiiu Pärnitsa mentorkoolitus ning maakonna  7.-9.klasside tantsulaager, kus omandati just sellel peol kavas olevat repertuaari,” rääkis Sirje Kiis, kes on tantsupäeva lavastaja ning nii noorte kui ka täiskasvanute tantsuõpetaja Palamusel.

“Kõik peole oodatud rühmad on saanud repertuaarist teada esimese tantsu, mida õppida. Plaanis on ka ühised õppepäevad. Ootame kollektiivide registreerimist ja juhendajate küsimusi, kui on vaja midagi täpsustada. Tantsupäeva korraldab MTÜ Sokuturi, koostööpartneriteks on Jõgeva maavalitsus, Palamuse vallavalitsus ja Eesti Rahvakultuuri Keskus. Tantsupidu on ka kultuuripärandi aasta sündmus meie maakonnas,” rääkis Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus