Jõgevamaa kulgeb eriolukorra rütmis

Viimastel andmetel möödunud nädalavahetus testi tulemuste põhjal koroonaviirusesse nakatunuid maakonnas juurde ei toonud. Hetkeseisuga on Jõgevamaal positiivse testi andnud kolm inimest. Mis küll ei tähenda, et neid rohkem olla ei võiks ja suur oht püsib seega jätkuvalt.


Küll on valdades olukord kontrolli all. Nii nagu üle Eesti, kipuvad nooremad kriisi tõsidust alahindama, kuid noorsootöötajad koostöös teiste võimuesindajatega teevad selgitustööd, et teadlikkust parandada.
Põltsamaa vallas on kulgenud eriolukord rahulikult. Elu korraldavad eriolukorra reeglid. Valla turundusspetsialisti Raivo Suni sõnul on infot palju ja inimeste teadlikkus näib olevat hea. „Riskikäitumist silmab vähe, see on seotud paljuski noorte ja kauplustega, kus inimesed kipuvad vahel üksteisele liiga lähedal olema,“ tõdes ametnik.
Ka Jõgeva vallast öeldi, et suuri uudiseid neil praegu pole. Noorsootöötajad on korrakaitsjatele abiks elektroonilise teavitustöö vormis. Nad manitsevad noori interneti vahendusel, et nad mänguväljakutele ega mujale kambakesi ei koguneks.
Vallavalitsuse töötajad, vallavanem kaasa arvatud, teevad ka regulaarset seiret. Jõgeva vallavanem Aare Olgo palus siin edastada oma tänu:
„Olen tänulik Jõgeva valla inimestele, et nad on aru saanud: suurema jama saame ainult meie ise ära hoida. Üldiselt püsitakse kenasti kodus. Pühapäeval sõitsin kaks korda linna ja lähemad asulad läbi ning nägin liikumas vaid mõnda üksikut inimest.“
Mustvee vallavanem Märt Kraft kinnitas samuti, et hetkel on Mustvee vallas olukord stabiilne. Vallavanem palub inimestel, eriti eakatel, püsida kodus, ning vältida, kui vähegi võimalik, pensionipäeval Mustveesse tulekut.
„Toiduvarusid ja ravimeid peaksid ostma nooremad pereliikmed,“ toonitas vallvanem. „Võimaluse puudumisel tuleb pöörduda piirkonna sotsiaaltöötaja poole.”
Valla kriisikomisjoni koosolekud toimuvad reedeti edukalt Skype’i vahendusel. „Kogunevad noored ei ole meil probleem ja noorsootöötajad tegelevad selgitustööga,“ sõnas Mustvee valla haridus- ja noorsootöö nõunik Raivo Vadi. Koolides ja lasteaedades erilisi muutusi ei ole. Koolid saavad tehniliselt hakkama.

INDREK SARAPUU

blog comments powered by Disqus