Jõgevamaa korvpallipoisid meeste esiliigas

Kuigi Kotree oli enam-vähem kogu mänguaja väikeses eduseisus ning vahepeal koguni 14-punktise vahe sisse rebis, leidsid Kuremaa poisid neljandal veerandajal siiski kui teise hingamise ning panid kodupubliku uskuma, et võivad mängu veel enda kasuks pöörata. 12 sekundit enne lõpuvilet oli Kotree edu vaid kahepunktiline ning kõik näiski võimalik. Ent siis määras kohtunik Kotree mängijale Mikk Tammsoole kaks vabaviset, too viskas need situatsiooni närvilisusele vaatamata sisse ning mängu saatus oli otsustatud.

“Välja lõi meie tavaline häda – see, et me alguses mängu käima ei saa,” ütles Kuremaa meeskonna üks kogenumaid mängijaid, Jõgevalt pärit Tallinna Tehnikaülikooli logistikatudeng Sverre Mäesepp. “Teise veerandaja lõpuks saame käima küll, aga siis tuleb poolajavile ja pärast vaheaega ei saa jälle kuidagi vedama.”

Mäesepa arvates on see väheste kogemuste ja vähese kokkumängu viga, mis hooaja edenedes ja trenni tehes kaduma peaks.

Meeskonna treener Raivo Tralla lisas, et osa poisse olid platsil kolmandat päeva järjest, sest neljapäeval oli olnud Jüri Gümnaasiumis meeste esiliiga mäng Rae Kossuga ja reedel Kuremaal U-20 vanuseklassi meistrisarja mäng KK Ülenurmega. Paraku osutus reedene pingutus asjatuks, sest nagu hiljem selgus, olid ülenurmelased kasutanud võõra klubi mängijad ja mängu tulemus tühistati.

“U-20 meistrisarjas saime küll nii 71:78 kaotuse asemel kirja 20:0 võidu, ent suurt rõõmu sellest polnud, sest palju enam oleks meil võitu vaja läinud meeste esiliiga mängus, aga paraku olid osa poisse eelmisest õhtust “tapetud” ja edu jäi tulemata,” ütles Raivo Tralla.

Uus väljund

Esimese ringi mängud on Kuremaa/Audentese meeskonnal esiliigas nüüd siis peetud. Kaks neist on, nagu öeldud, võidetud: Hansapank alistati 62:60 ja EPMÜ 87:75. Kaotatud on Politsei/Falcki, BIG/NB Rapla II, Jõhvi/Toila, Rae Kossu ja Kotree SK meeskonnale, ent neistki oleksid vähemalt kolm Raivo Tralla arvates parema “tähtede seisu” korral võidetavad olnud.

Kui esimese ringi mängud peeti oma, st B-grupi meeskondadega, siis teises ringis tuleb mängida tugevama ehk A-grupi võistkondade vastu. Kolmas ring on taas grupisisene.

“Tugevamas grupis on palju meistriliiga võistkondade duubleid, nii et kerge ei saa seal olema,” ütles Sverre Mäesepp.

Ühtekokku tuleb hooaja jooksul mängida 22 mängu ja esialgu on meeskonna põhieesmärk esiliigakoht säilitada.

“Meesteliigasse väljundi saamine kerkis päevakorda sellepärast, et Kuremaal treenivate korpallurite vanim rühm oli meheikka jõudmas,” ütles Raivo Tralla. “Kuna Audentes oma esiliigakohast loobus, ei pidanud me kolmandast liigast alustama. Ja mängud näitavad, et esiliigas meie õige koht ongi.”

Maakonna eest väljas

Esiliigavõistkonnas teevad kaasa Jaanus Annok, Anton Gromov, Alan Helm, Joosep Kivimäe, Kait Koppel, Rain Künnapuu, Mikk Lõhmus, Martin Mardo, Sverre Mäesepp, Ardi Niinepuu, Ardi Oja, Rein Raam, Erki Saksing, Märt Tralla, Renald Vahi ja Margus Zavatski. Enamik neist on 1987-1988 sündinud noormehed, ent appi on võetud ka mõned vanemad ja kogenudmad mängijad. Paraku ei saa seda “kirjut” seltskonda muul ajal kokku kui nädalavahetustel, nii et kokkumängu esialgne rabedus on mõistetav.

“Esiliigas ei esinda me mitte niivõrd vastloodud Kuremaa spordikooli, kuivõrd Jõgevamaad,” ütles Raivo Tralla. “Maakonna ja omavalitsuste tasemel on seda, tundub, ka mõistetud ning käivad läbirääkimised meeskonna toetamise osas: üksnes Torma Spordiklubi ja Jõgeva Spordiklubi Forte vahenditega esiliigahooaega välja ei vea.”

“Transpordirahaga oleme esiliigameeskonda toetanud juba praegu,” ütles maavanem Aivar Kokk. “Mul on hea meel, et peale SK Tähe saalihoikimeeste pakuvad Jõgevamaa spordipublikule nüüd tasemel spordielamusi ka esiliiga korvpallurid.”

Raivo Tralla meelest on kõige meeldivam see, et kuigi esiliigamängudele mingit reklaami tehtud pole, on kodusaalis publik alati kohal. Kes võistkonna fännidega liituda tahab, see leiab võistluskalendri korvpalliliidu koduleheküljelt. Järgmine mäng peetakse 4. novembril kell 20 Kuremaa spordihoones Tallinna Tehnikaülikooli võistkonnaga.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus