Jõgevamaa Koostöökojal on uus tegevjuht

Möödunud nädalal alustas tööd Jõgevamaa Koostöökoja uus tegevjuht Jako Jaagu.


„Koostöökoda sellepärast, et olen Leader-meetmega seotud olnud selle algusest peale. Alguses käisin Soomes-Rootsis vaatamas, kuidas see toimib,” põhjendab Jaagu oma valikut.

„Meil algas töö 2007. aastal, kui asutasime Jõgevamaa Koostöökoja. Sinna kogunes ruttu üle 70 liikme. Leader-meede mulle meeldib, praegu pole Eestis paremat kohaliku elu arendamise vahendit kui see. Ja kuna elan Jõgevamaal ja plaanin siin ka edasi elada, tundus igati sobiv, et töökoht oleks kodule lähemal kui ta praegu on,“ rääkis Jako Jaagu.

Peatselt tuleb tal ette valmistada uus Koostöökoja strateegia Euroopa liidu järgmise rahastusperioodi puhuks. Ta leiab, et suuri muutusi Jõgevamaa Koostöökoda ei vaja.

„Koostöökoda on olnud eelneva tegevjuhi juures heades kätes ja igapäevane töö läheb ju edasi,“ lubab ta. „Ees seisab töö uue strateegiaga. Aeg läheb kiiresti, uus rahastusperiood toob uued võimalused. Meil oli ju haldusreformist tulenev piirkonnamuutus ka, kaks valda läks ära ja kaks tuli juurde. Ehk liitub Leader-tegevusgrupiga ka Põltsamaa linn,“ arutles uus juht.

Kuigi Leader-meede on mõeldud maapiirkondade arendamiseks, võivad ka kuni 4000 elanikuga linnad nende gruppidega ühineda. „Ja Põltsamaa rahvaarv on tõenäoliselt hetkel juba vist alla nelja tuhande,“ arvas ta.

Koostöökoja uus juht arvab, et Leader-meetme kaudu saab maaelu arendada ka uuel perioodil. „Kui palju nüüd ressurssi piirkonna arendamiseks antakse, see on teine asi. See selgub Eesti ja Euroopa komisjoni läbirääkimiste perioodil,“ nendib Jako Jaagu.

Ta on kümmekond aastat tagasi olnud Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse nõukogu liige ja mõnda aega Võrumaa analoogilise keskuse juhataja ning leiab, et ka Jõgeval on need organisatsioonid väga head koostööd teinud.

„Väga hea näide on JAEKi ja koostöökoja ühine toiduprojekt Jõgevamaa maitsed. JAEK-ile eraldati ressurss ja koostöökoda pani omalt poolt juurde. Võib öelda, et Jõgevamaa toit on sellest hetkest hoopis teisel tasemel. Hüpe, mis on toimunud kahe organisatsiooni koostööst, on väga ilus,“ ütles koostöökoja uus juht Jako Jaagu.

ANDRA KIRNA

Jako Jaagu

Sündinud 28. septembril 1976

Õppinud

1992‒1994 Eesti Spordigümnaasiumis

1996‒2001 Tartu Ülikoolis, võrdlevat usuteadust

2003‒2006 Tallinna Tehnikaülikooli humanitaar- ja sotsiaalteaduste instituudis, haldusjuhtimise magistrantuuris

2006‒2007 Tartu Ülikoolis, Avatud Ülikooli ärijuhtimise intensiivkursusel

Töötanud

2005‒2007 Jõgeva maavalitsuses, nõuniku, arendusnõuniku ning arengu- ja planeeringu osakonna juhatajana

2007‒2009 Võrumaa Tehnoloogiainkubaatori juhataja-projektijuhina

2009‒2012 Sihtasutuse Võrumaa Arenguagentuuri juhatajana

2016‒2017 Kallaste linnavalitsuses arenduskonsultandina

2017–2018 Nelja Valla Kogus koordinaatorina

Alates 2012 tegutsenud ühtlasi vabakutselise konsultandina

On MTÜ Umbusi Külaselts juhatuse liige, MTÜ Khordongi Ühingu Eestis asutaja ja juhatuse esimees, Akadeemilise MTÜ Eesti-Tiibeti Kultuuriseltsi liige

blog comments powered by Disqus