Jõgevamaa koorid lähevad ühispeole

Üleeile kogunesid kõik viis ? Mustvee naiskoor Meeliko, Põltsamaa noorte naiste koor ning Pala, Tabivere valla ja Torma valla segakoor ? Torma rahvamajja peo eelproovile. Nendega liitus kaks Järvamaa koori. Sellest maakonnast rohkem koore peole minemas polegi, nii ei olnud mõtet neile ka eraldi eelproovi korraldada.

            Soome-Eesti laulupeo Eesti-poolne kunstiline juht Heli Jürgenson ja dirigent Raul Talmar jäid kuulduga üldjoontes rahule. Eriti kooriliikide oma lauludega. Ühendkoorilaulud vajavad enam lihvimist. Seda tuleb nüüd aga juba iseseisvalt teha, sest ühisproove rohkem ei tule.

            Et meie maakonnast tervelt viis koori Porisse kavatseb minna, on päris tubli saavutus. Kuigi osalemismaksu tasumisel (2000 krooni inimese kohta) on lubanud õla alla panna omavalitsused, jääb osa sellest siiski koorilauljate endi kanda.

            15. juunil juhatab laulupeo sisse kooride võistulaulmine, 16. juunil tehakse ühisproove ja esinetakse kooriti eri paikades, 17. juuni hommikul lauldakse jumalateenistustel linna eri kirikutes, pärastlõunal toimuvad rongkäik ja laulupeokontsert. Kõigil kolmel õhtul tegutseb festivaliklubi, kus lauljad-pillimängijad omavahel suhelda ja lõbutseda saavad.

            Ühispeo kavva on kunstiline toimkond valinud kauneid traditsioonilisi koorilaule ning põnevat uut heliloomingut.

RIINA MÄGI      

blog comments powered by Disqus