Jõgevamaa kodutütred saavutasid püstitatud eesmärgi

27. mail sõitsid neli vaprat kodutütart – Kerli Paltsmar, Kristiina Mikk ja Kristin Tael Kamari rühmast ning Kersti Lemming Tabivere rühmast — Lääne-Virumaale Pariisi kodutütarde võistlusmatkale Ernake.

Sellist võistlust korraldatakse kodutütardele juba rohkem kui kümme aastat. Jõgevamaal toimus eelvõistlus 13. -14. mail. Traditsiooniliselt osaleb vabariiklikul võistlusel maakonnas võitnud naiskond.

Võistlema oli tulnud 16 võistkonda Eestist ning sõbrad Lätist ja Leedust. Kohe sai selgeks, et Jõgevamaa tüdrukud lähevad kõrgemat kohta vallutama.

Tundus, et tuleb karm matk. Läbida oli vaja veidi üle 35 kilomeetri, mis tähendas seda, et tegelikult tuli kõndida üle 40 kilomeetri ja selleks oli ette nähtud 30 tundi. Rajal täideti veel mitmeid ülesandeid. Noored pidid andma esmaabi, tegema süüa, laulma suurele žüriile  peast kodutütarde laulu, süütama aja peale lõkke, tegema öist luuret vaenlase laagrisse ja täitma  veel palju muid kiirust, täpsust, loovust ja meeskonnatööd nõudvaid ülesandeid.

Et võistkondadel rajal põnevam oleks, olid korraldajad organiseerinud metsa „vaenlasi“, kes liikusid nii jalgsi kui ratsa. Loodust ja põlde kaitsesid fotosnaiprid, et reegliterikkujaid avastada. Igal võistlejal oli kümme elukaarti, millest üks  igal vahelejäämisel vaenlasele tuli loovutada. Lisaks said noored rajale kaasa viisakustalongid. Viisakusreeglite rikkumine tõi võistkonnale kaasa  palju  karistuspunkte.   

Jõgevamaad esindanud kodutütred saavutasid Järvamaa järel  teise  koha, kolmandaks tuli Läänemaa võistkond. Võitjatel on au esindada Eestit sarnastel võitlustel Rootsis, Norras ja Eestis Mini-Erna võistlustel.

Jõgeva tüdrukud sõidavad juba 19. juunil Norrasse, kuhu jäädakse 26. juunini.

OLGA JÜRMA, noorteinstruktor

blog comments powered by Disqus