Jõgevamaa klubide edukas nädalalõpp

Jalgpalli Eesti meistrivõistlustel alustati möödunud nädalavahetusel sügisringi mängudega ja kolm Jõgevamaa klubi alustasid edukalt. Saavutati kaks võitu ja üks viik.

Laupäeval mängis Jõgeva SK Noorus-96 II liigas koduväljakul Tallinna FC Ararati vastu ja võitis viimase minuti väravast 2:1 (0:0). Esimene poolaeg kulges enam-vähem võrdses mängus, kus erilisi võimalusi polnud kummalgi poolel. Kuid teisel poolajal asusid kümnekesi mänginud külalised 64. minutil Denys Zakharetsi väravast 1:0 juhtima. Õnneks suudeti kiiresti viigistada, sest kuus minutit hiljem skooris Margo Parkala.

Tundus, et kohtumine rahunebki viigiga, kuid täpselt mängu viimasel minutil tabas märki Reio Praats, kes vormistas Noorusele väärtusliku 2:1 võidu. See oli tänavu juba kolmas mäng, kus Nooruse meeskond lõi võidu- või viigivärava mängu viimasel minutil. SK Noorus-96 on nüüd kogunud 16 punkti, millega ollakse oma tsoonis 9. kohal.

FC Jõgeva Wolves teenis kolm võidupunkti juurde pühapäeval, kui kuivusest kollaseks põlenud Jõgeva staadionil alistati FC Tartu Santos 3:2 (1:1). „Hundid” jäid juba 6. minutil 0:1 kaotusseisu, kuid tulid sellest viis minutit hiljem välja, kui Mihail Gutak viigistas. Vaheajale mindi seisul 1:1.

Teisel poolajal, 63. minutil oli Wolvesil kasutada penalti, mil Eduard Kovbasnjuk ka realiseeris. Kohe seejärel oli kodumeeskonnal veel paar suurepärast võimalust eduseisu suurendamiseks, aga parimal juhul tabas pealelöök väravaposti. Hoopis vastupidi haaras initsiatiivi Santose meeskond ja 73. minutil põlesid tablool taas viiginumbrid – 2:2.

Wolvesi püüdlik mäng sai aga siiski väärilise tasu, sest 86. minutil lõi Kovbasnjuk võiduvärava. 3:2 võiduga tõusis FC Wolves turniiritabelis nüüd 12 punktiga 11. kohale. Liigaturniiril 12 väravat löönud Kovbasnjuk hoiab aga väravaküttide pingereas teist kohta.

Suurüllatuse valmistas III liigas mängiv Vaimastvere SK Illi/Noorus-96 meeskond, kes Tarvastus teenis tabeli ühe tugevama FC Tarvastu/Tõrva vastu 3:3 (3:2) viigi. Kui avaringis oli kodus jäädud vastasele 1:7 alla, siis nüüd oldi võõrsil lähedal isegi võidule.

Juba 4. minutil viis Kirill Matiitšin Vaimastvere 1:0 ette. 18. minutil kasvatas Lauri-Robert Indus eduseisu 2:0-le. Ja kuigi 33. minutil lõid esimese vastuvärava ka väljakuperemehed, kasvatas Oleksander Starostenko kaks minutit hiljem eduseisu taas kaheväravaliseks, lüües penaltist seisuks 3:1. Aga kohe vastasid ka vastased oma väravaga ning vaheajale mindi Vaimastvere 3:2 juhtimisel.

Teine poolaeg oli närviline ning taas libises Vaimastverel võit käest, sest 64. minutil Tarvastu viigistas. Seega 3:3 viik. Ja nagu viimastes mängudes ikka, lõpetas Vaimastvere mängu vähemuses, sest punase kaardi teenisid viimase kümne minuti jooksul nii Priit Jõeäär kui ka Oleksander Starostenko. Kollaseid kaarte teenis üheksakesi lõpetanud Vaimastvere kokku kuus.