Jõgevamaa kirjanduse aastapreemia saab Vooremaa ajakirjanik

Vooremaa ajakirjanik Riina Mägi on oma töös paljude aastate jooksul kirjutanud sageli ja sügavuti kultuuriteemadel, põhjendas preemia määramist maavalitsuse pressiesindaja.
Eesti Kultuurkapitali ja Jõgeva Maavalitsuse ühine preemia ?Kultuuripärl? antakse üle folklooriseltsile Jõgevahe Pere, kes korraldas mullu kevadel Jõgeval esimese  naistetantsu festivali ning on oma 20 tegevusaasta jooksul üles astunud väga paljudel folklooripidudel.
Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp annab elutööpreemiad Elvi Kotkasele ja Valter Jaanusele.
Elvi Kotkas – Jõgeva muusikakooli asutaja ja kauaaegne direktor ? polnud mitte ainult muusikakooli tegevuse suunaja, vaid ka vaimsuse kujundaja ja hingeharija nii koolis kui väljaspool seda.

Valter Jaanus on olnud 60 aastat dirigendiametis Mustvees, juhendades puhkpillorkestrit ja koori ning hoides ja säilitades puhkpillimuusika traditsiooni. 2006. aastal sai ta ka Jõgevamaa Taadi aunimetuse.
Muusika aastapreemia saab Jõgeva muusikakooli mitmekülgne pedagoog, puhkpilliorkestri ja kammerkoori juhataja Margus Kask. Kirjanduse aastapreemia saajaid on kaks, lisaks Riina Mägile ka Ene Sööt, kes korraldab lisaks põhitööle Jõgeva Linnaraamatukogus kaalukaid kirjandussündmusi.
Rahvakultuuri aastapreemia pälvib Põltsamaa Käsitööseltsi esinaine Anne Ütt, kelle eestvõttel avas käsitööselts mullu Põltsamaa lossihoovis värkstoa, et pakkuda käsitööalast koolitust ning võimalust käsitööhuvilistel koos käia ja õppida.
Spordi aastapreemia antakse üle Jõgevamaa Spordiliidu Kalju juhatuse esimehele Uno Valdmetsale.
Missioonipreemia saab Toomas Vahur, kes Jõgeva Majandusühistu juhina on pikka aega toetanud Jõgevamaa kultuurisündmusi, kes aitas aktiivselt kaasa Betti Alveri muuseumi valmimisele ning juhib praegu Betti Alveri fondi nõukogu tööd.

Reede õhtul kell 19 algab Põltsamaa kultuurikeskuses Jõgeva maavanema Aivar Koka vastuvõtt Jõgevamaa spordi- ja kultuuritöötajatele.
Vooremaa

blog comments powered by Disqus