Jõgevamaa keskerakondlaste juhina jätkab Taavi Aas

Möödunud laupäeval Jõgeva kultuurikeskuses peetud Eesti Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna aastakonverentsil valiti piirkonna esimeheks ühehäälselt tagasi Taavi Aas, kes töötab ka Tallinna abilinnapeana ning on Eesti Linnade Liidu juhatuse esimees.

Taavi Aasa esitas Eesti Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna esimehe kandidaadiks aastakonverentsi juhatanud Jõgeva linnapea Aare Olgo. Ettekandes nimetas Taavi Aas maakonna keskerakondlaste 2013-2014 aasta tegevusperioodi olulisemaks kordaminekus märkimisväärset edu kohalike omavalitsuste valimistel, mille tulemusena saadi koalitsiooni Jõgeva, Põltsamaa ja Mustvee linnas, Jõgeva vallas ja Torma vallas. Maakonnakeskuses Jõgeval võideti valimised. Konverentsil osalejad otsustasid hinnata Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna töö väga heaks.

Valiti ka seitsmeteistkümneliikmeline piirkonna juhatus, aseesimeestena jätkavad Jõgeva vallavalitsuse keskkonna peaspetsialist Vello Lukk ja Põltsamaa linnavolikogu esimees  Andres Vään.

Jõgevamaalt ja Tartumalt riigikogusse valitud ja praegu väliskomandeeringus viibiva Marika Tuus-Lauli läkituse Jõgevamaa keskerakondlastele luges ette Jõgeva linnavolikogu sotsiaal-ja tervishoiukomisjoni esimees Heli Raevald.

Konverentsil osalenud riigikogu aseesimees Jüri Ratas kutsus aktiivselt osalema Euroopa Liidu Parlamendi valimistel ning tugevdana Keskerakonda organisatsiooniliselt eesmärgiga võita 2015. aastal riigikogu valimised.

Uut koalitsiooni, mida on moodustamas Eesti Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond, võrdles Ratas 1994. aastal moodustatud jõulurahuvalitsusega, mida peaministrina juhtis Andres Tarand.  Ratase arvates tuleb Eestis paikkondade huve arvestades ja mitmeid tegureid silmas pidades läbi viia omavalitsusreform.

“Jõgeva linna ja valla esindajad on võimaliku ühinemise perspektiive ja sellega seoses lahendamist vajavaid probleeme arutanud ja ka lähiajal oleme koos vallavanem Enn Kurega plaaninud teemakohast mõttevahetust,” ütles linnapea Aare Olgo. 

Konverentsi külastanud riigikogu liige Peeter Võsa nimetas ühe muret tekitavama küsimusena Eestimaa elanike ja eriti noorema põlvkonna esindajate siirdumist välisriikidesse töötama ja elama. “Helsingis on peaaegu iga teine inimene, keda näed, eestlane,” nentis ta.

Jõgeva vallas elav keskerakondlane Maario Urgas tundis huvi, millised on reaalsed võimalused väljarände pidurdamiseks. “Üleriigiline majandus- ja maksupoliitika peaks rohkem soosima ettevõtlust ja uute töökohtade loomist maapiirkonades,” ütlesid riigikogu liikmed Jüri Ratas ja Peeter Võsa.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus