Jõgevamaa keskerakondlaste juhina jätkab Andres Vään

Laupäeval peetud Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna aastakonverentsil valiti piirkonna esimeheks tagasi Andres Vään.

Vään valiti Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna esimeheks peaaegu ühehäälselt, tal oli toetajaid 155. Piirkonna aseesimeesteks kinnitati Keskerakonna juhatuse liige ning põltsamaalasest Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas ja pärast nelja omavalitsuse ühinemisotsust moodustatud erakonna, Jõgeva valla osakonna aseesimees, Vello Lukk.

“Keskerakonna esmaeesmärk on praegu kohalike omavalitsuste valimiste võitmine kõigis kolmes Jõgevamaal haldusreformi tulemusena moodustuvas omavalitsuses. Kõige tugevam maine on erakonnal praegu Jõgeva valla osakonnas, kus eestvedajateks Aare Olgo ja Vello Lukk,” ütles Andres Vään.

“Pärast kohalike omavalitsuste valimisi tuleb väga põhjalikult kaaluda ka võimalike koalitsioonipartnerite valikut. Olles Jõgeva linnavolikogus koalitsioonis aastatel 2013-2016 ei olnud partneritel Keskerakonnale pretensioone linna juhtimise ja kohaliku elu korraldamise kohta, kuid poliitilistel põhjustel ja seoses võimuambitsioonidega tõugati Keskerakond võimuliidust eemale,” ütles linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Aare Olgo.

Andres Vään  märkis, et uued ülesanded ja võimalused on piirkonnaorganisatsioonile andnud ka olukord, kus Keskerakond on koalitsioonis ja nn peaministripartei.

Jõgevamaa keskerakondlased on juba kohtunud erakonna esimehe, peaminister Jüri Ratasega. Et Keskerakond on pikka aega riigivõimust eemal olnud, siis võtab kindlasti aega, et uued ministrid ametis kohaneksid ja saaksid võimalikult edukalt ellu viia erakonna lubadusi ja põhimõtteid, arvestades ka koalitsioonipartneritega.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus