Jõgevamaa kasupered plaanivad ühingu loomist

Möödunud laupäeval peeti Vaiatus Eesti Kasuperede Liidu eestvedamisel seminar praegustele ja tulevastele Jõgevamaa kasuperedele, kes plaanivad oma ühingu luua.

Eesti Kasuperede Liidu juhatuse esimees Malle Kobin märkis, et kokkusaamise üheks olulisemaks eesmärgiks oli luua Jõgevamaal kasuperede ühing, mis hiljem liituks Eesti Kasuperede Liiduga. “Mõte ja ettepanek oli kokkutulnuile uudne ja oleks palju loota, et ühing tekiks päevapealt. Seeme sai siiski idanema pandud ja lähiajal on oodata tulemusi,” kinnitas ta.

Vaiatusse kogunenud kasupered täitsid ka ankeedi. Ankeetide tulemused avaldame veebilehel, kui projekt on lõppenud. Ankeet ise on saadaval www.kasuperedeliit.ee,” ütles Malle Kobin.

Seminar-perepäevale osales ka 18 kasuperede last, kellele korraldati mitmesuguseid huvitavaid mänge ja pakuti maiustusi.

Rääkides kasuperede olukorrast ja probleemidest Eestis tervikuna, ütles Malle Kobin, et kasuperede liit abi ei oota, rohkem oodatakse koostööd, võrdsete partneritena aktsepteerimist. Liit sobib ka suurepäraselt koostööpartneriks vanemliku hoolitsuseta jäänud laste probleemide lahendamiseks, seadusandluse korrigeerimiseks lapse- ja peresõbralikumaks. Loodame, et kunagi jõuame ka selleni, et riik aktsepteerib kasulaste eest hoolitsemist kui keskmisest raskemat tööd,” märkis Malle Kobin.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus