Jõgevamaa jalgpallurid avasid võiduarve

Pühapäeval jätkati üle Eesti toimunud mängudega tunamullu algust tehtud Eesti maavõistluste turniiri. Kolmkümmend aastat kestvat turniiri kahe kaotusega alustanud Jõgevamaa meeskond alistas koduväljakul Põlvamaa pallurid kindlalt 3:0.

Eesti Jalgpalli Liidu poolt kahe aasta eest algatatud maavõistlustel kohtuvad viieteistkümne Eesti maakonna ja Tallinna koondised omavahel kaks korda, ühel aastal kodus ja järgmisel võõrsil.

Paremad mängijad tulevad kokku

Maavõistlused annavad võimaluse kord aastas ühte meeskonda kokku kutsuda selle kandi parimad mängijad ja treenerid. Praegust haldusjaotust ja hõredat mängugraafikut arvestades on turniir planeeritud kolmekümnele aastale ning kui vahepeal Eestis väga suuri ümberkorraldusi ei toimu ning turniir tõesti alles 2041. aastal oma võiduka lõpuni jõuab, esindavad maakondi juba jalgpallurid, kes täna veel sündinudki ei ole.

Turniiri esimestes mängudes oli Jõgevamaa vastaseks Valgamaa. 2012. aastal kaotati koduväljakul 0:1, mullu võõrsil mängides jäädi alla tulemusega 2:5. Mõlema värava autoriks oli endine Eesti koondislane, Põltsamaalt pärit Aivar Anniste.

Pühapäeval Jõgeva linnastaadionil peetud mängus esindasid Jõgevamaad põhiliselt Eesti meistrivõistluste teises liigas palliva Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallurid. Algkoosseisu kuulusid Rauno Pristavka, Eigo Loorius, Kristjan Kuldmägi, Aivar Anniste, Nikolai Roop, Jürgen Hiljurand, Priit Jõeäär, Andro Lepp, Rauno Pikver, Reio Praats ja Mairo Tikerberi. Teisel poolajal pääsesid vahetusmängijatena platsile ka Eduard Lehtmets ja Vladimir Ingver.

Jõgevalased alustasid hästi ning avasid skoori juba kaheksandal minutil. Põlvalane Raigo Orti tõmbas karistusalas maha Mairo Tikerberi, 11 meetri karistuslöögi realiseerimine usaldati 45 korda Eesti koondises mänginud Aivar Annistele, kes lõi palli väravavahile püüdmatult paremasse nurka. Edasist mängu segasid pidevad vihmahood, mis muutsid kehvas seisus oleva linnastaadioni muru väga libedaks. Väike ülekaal oli külalistel, nende parim võimalus mänguseis viigistada oli avapoolaja lõpus, kui Rauno Pristavka suutis Andre Kuke kauglöögi napilt üle lati tõsta. Pidevas vihmasajus kulgenud teise poolaja lõpus näitas oma meisterlikkust Mairo Tikerberi, kes kasvatas 87. ja 89. minutil löödud väravatega kodumeeskonna eduseisu kolmeväravaliseks.

Aasta pärast kohtuvad samad meeskonnad Põlvas. Kolme vooru järel juhivad üheksa punktiga turniiritabelit Harjumaa ja Viljandimaa. Järva- ja Valgamaal on seitse punkti, Saaremaal ja Ida-Virumaal kuus punkti. Järgnevad Võrumaa nelja, Tallinn, Tartumaa, Põlvamaa, Lääne-Virumaa, Jõgevamaa, Pärnumaa ja Läänemaa kolme punktiga. Üks punkt on kirjas Raplamaal ning punktiarve on siiani avamata Hiiumaal.

Enne maavõistlusmängu kohtusid omavahel ka mõlema maakonna VIP-idest koosnevad võistkonnad. Just võistkonnad, sest erinevalt Jõgevamaast, kes vaid mehed oma koondisse arvas, olid Põlvamaa värvides kogu kohtumise väljakul ka sealne maavanem Ulla Preeden ja Põlva politseijaoskonna noorsoopolitseinik Riina Rinne.

Jõgevamaa võttis mängu tõsiselt

Jõgevamaa rohe-kollases särgis käisid pühapäeval väljakul Puurmani vallavanem Rauno Kuus, Puurmani vallavolikogu esimees Aare Järvik, Jõgeva abilinnapea Raivo Meitus, Jõgeva linnavolikogu liikmed Mihkel Kübar ja Asso Nettan, Põltsamaa linnavolikogu liige Taavi Rehema, Palamuse vallavolikogu liige Raino Poll, Põltsamaa vallavalitsuse ametnik Silver Nõmmiksaar, Jõgeva linnavalitsuse ametnik Janis Käär, Põltsamaa linnavalitsuse ametnik Riivo Lehiste, ettevõtjad Raimond Poll ja Aimur Säärits ning ajakirjanik Tiit Lääne.

Tulemusega 6:1 kohtumise võitnud Jõgevamaa võttis mängu väga tõsiselt ning selleks, et ka põlvalased auväravani jõuaksid, pidi võistkonna arsti rollis olnud Maiu Veltbach külaliste lahkemat võõrustamist mängijatele lausa meelde tuletama. Jõgevamaa VIP-idest sai kübaratrikiga hakkama Riivo Lehiste, silmapaistavalt hea soorituse tegid ka Silver Nõmmiksaar, Asso Nettan ja avapoolajal kindlalt väravas seisnud ning seejärel kaitseliini tugevdanud Tiit Lääne. Samas ei jäänud hätta ka need, kes enda sõnul vaid korra aastas palliplatsile satuvad.

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus