Jõgevamaa hokimeeskond alustas hooaega võidukalt

Pärast paariaastast vaheaega lööb Tartu meistrivõistlustel taas kaasa Jõgeva hokimeeskond. Maakonna mängijaid koondav Jõgevamaa Jäähokiklubi alustas Tartu esiliigaturniiri väärt 4:2 võiduga mulluse meistri Dünamo üle.


„Mängijad olid tahtmist täis ning võit oli avamängus igati loogiline tulemus,” kiitis meeskonda Raul Kivi.

Jõgeva meeskond oli Tartu Dünamost selgemalt üle, kui seda näitab mänguskoor. Esimese värava viskas Ain Kastan arvulisest ülekaalust. Vaheajale mindi Jõgeva 2:0 eduseisul. Teisel poolajal jõudsid mõlemad meeskonnad väravani kahel korral, seega kokku 4:2 võit.

Seekord treeneri kohuseid täitnud Raul Kivi sõnul mängis Jõgeva võidutahteliselt ja suure innuga. „Pea kõik rünnakud lõppesid pealeviskega. Mitu korda tabasime väravaposte, võimalusi oli palju. Suutsime Dünamo väravat pideva surve all hoida. Väga hästi mängis meie väravas Mati Tali, kes oli mitmetes rasketes olukordades kindel.”
Tali ise märkis, et raskeks läks teisel poolajal, mil kõik mehed ei teinud piisavalt tagasi kaitsetööd ja sellest sündisid ka väravad. „Üldiselt oli mäng kontrolli all.”

Taas ühe mütsi all

Jõgeva meeskonnas teenisid resultatiivsuspunkte seitse mängijat: Ain Kastan 2 (2+0), Marko Saksing  2 (1+1), Jüri Narits 2 (0+2), Janno Pärn 2 (0+2), Ervin Narits 1 (1+0), Mario Mihkelson 1 (0+1) ja Marnet Meister 1 (0+1).

Nagu näitas eelmise aasta statistika, mängis toona erinevates Tartu klubides hooaja jooksul kokku 21 Jõgevamaa mängijat. Sestap otsustati möödunud suvel hokimängija Raul Kivi eestvedamisel enamik mängijaid ühte meeskonda koondada ja meistrivõistlustel ikkagi oma nime all mängida.

„Eesmärk on ju Jõgeva kui hokilinna nime hoidmine. Näiteks Tartu Rock, kus lõi viimasel hooajal kaasa kokku üheksa Jõgeva hokimeest, lõpetas nüüd sootuks mängimise. Veel paar kuud tagasi püüdsid nad meid veenda Rocki all jätkamises, kuid meie tahame mängida Jõgeva eest,” selgitas Kivi.

Ka Tartu Dünamo eelmise aasta liigavõit rajanes esiviisikus mänginud jõgevalastel (Janno Pärn, Jüri Narits ja Marko Saksing) ja väravavaht Ruslan Blinnikovil.

Tegelikult ei mänginud Jõgeva meeskond nüüd Dünamo vastu veel sugugi oma parimas koosseisus, sest juhtmängijatest puudusid Hannes Pagi, Margus Guss, Alari Kütt ja ka Raul Kivi, kes seekord täitis treenerirolli.

„Põlv vajab operatsioonist veel taastumist ning päris mänguks ei ole valmis. Seepärast aitasin meeskonda seekord treenerina,” rääkis Raul Kivi, kes tavaliselt on olnud ka jõgevalaste kapteniks. Kapteniks oli nüüd Marko Saksing.

Esiliigas seitse meeskonda

Tartu meistrivõistluste (õigemini Lõuna-Eesti, sest osalevad ka Viljandi, Rõuge ja Jõgeva) esiliigas mängib sel hooajal seitse meeskonda. Lisaks Jõgevale ja Tartu Dünamole veel ka Tartu meeskonnad Kajakas, Condor, Lions ja Jäämurdjad ning Viljandi HK I.

Omavahel mängitakse kaks ringi, mille järel neli esimest meeskonda jätkavad play off-is. Tartu II liiga turniiril osaleb kuus klubi, kus mulluse võitja Veskioru Pullide meeskonnas teeb samuti  kaasa mitu Jõgeva hokimeest.

Esimese ringi järgmise mängu peab Jõgevamaa Jäähokiklubi 21. oktoobril, mil kell 15 minnakse Tartu Lõunakeskuse jäähallis vastamisi Viljandiga. Juba järgmisel päeval on meie meeskonna vastaseks liiga üks tugevamaid Tartu Kajakas.

Novembrikuus toimub üks liigamäng, kui 5. kuupäeval kohtutakse Jäämurdjatega. Detsembris mängitakse kaks viimast avaringi mängu: 9. detsembril Lionsiga ja 17. detsembril Condoriga. Niisiis peetakse kõik kohtumised võõrsil.

„Kahjuks meil koduväljakut pole ja see on loomulikult halb. Ja hetkel ei ole näha ka, kes aitaks selle probleemi lahendada. Jõgeval oleks lihtsam treeninguid korraldada ja ka noortega tegeleda. Praeguse seisu juures noori mängijaid aga enam peale ei kasva,” rääkis Raul Kivi, kelle kinnitusel minnakse liigaturniirile siiski vastu võidumõtetega.

Jõgeva hokimängijad kasutavad treeninguks kord nädalas Tartu Lõunakeskuse jäähalli ja sedagi kahasse Tartu Dünamoga.

Tartu liiga on praegu ka ainuke väljund, sest Eesti Jäähokiliit pole viimase viie aasta lubadustele vaatamata suutnud Eesti meistrivõistluste esiliigat käivitada. Küll aga toimuvad talvel Eestimaa Spordiliidu Jõud meistrivõistlused, kus Jõgeva meeskond kindlasti osaleb. Eelmisel hooajal lõpetati seal kaheksa meeskonna konkurentsis hinnatava teise kohaga.

Jõgevamaa Jäähokiklubi mängib algaval hooajal koosseisus:

Mati Tali, Ruslan Blinnikov, Janno Pärn, Tarmo Pütsep, Ain Kastan, Marko Saksing, Raul Kivi, Jüri Narits, Ervin Narits, Vaiko Vadi, Toomas Peterson, Margus Guss, Marnet Meister, Mario Mihkelson, Alon Pärlin, Alari Kütt, Hannes Pagi.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus