Jõgevamaa gümnaasiumis käisid külalised

Teisipäeval võõrustas Jõgevamaa gümnaasium Tallinna Reaalkooli õpetajaid. Tutvumiskäigul osales üle 70 Tallinna pedagoogi.


Gümnaasiumis võtsid külalisi vastu, rääkisid kooli ajaloost ja visioonist kooli direktor Priit Põdra ja õppejuht Sirli Vijar. Kooli tutvustusele järgnes külaliste ringkäik koolimajas.

„Meil on kombeks igal aastal ühes-kahes koolis külas käia. Alati on midagi õppida, ning kasulik on vaadata, kuidas mujal asjad toimivad,“ rääkis külas käinud Tallinna Reaalkooli direktor Ene Saar. Tema jaoks oli külaskäigus palju äratundmisrõõmu. „Hea on näha, kui töötajad ja panustavad inimesed usuvad sellesse, mida teevad ja neil silmad säravad. Kui Jõhvis saime näha, kuidas töötab kaasaegne, gümnaasiumi jaoks ehitatud maja, siis Jõgeval saime kogeda, et ka vanasse hoonesse on heade arhitektide abiga võimalik luua kaasaegne töökeskkond,“ arvas Saar.

Riigigümnaasiumite vahel toimub juba tööränne, kus pedagoogid saavad käia teistes koolides, kolleegidele töövarjuks. Reaalkooli direktor arvas, et oleks kohane Jõgevamaa õpetajaid samamoodi ka reaalkooli töövarjuks kutsuda.

„Reaalkool on palju suurem kui Jõgevamaa gümnaasium, juba gümnaasiumi osas on meil ligi 330 õpilast, kokku õpib reaalkoolis üle tuhande lapse. Seetõttu on ka meie klassid suuremad – gümnaasiumi osas 38 õpilast, ning nii väikeseid klasse ja õppegruppe kui Jõgeval, me endale lubada ei saa,“ tundis reaalkooli direktor kadedust.

„On hea tulla direktori juurde, keda me juba tunneme. Oleme koolidena koos osalenud juba ühes õppeprogrammis. Ja kindlasti on kavas koostööd edaspidigi teha. Päriselt ei pruugi koostöövõimalused avaneda kohe, aga aasta-paari perspektiivis loodame juba midagi tegema hakata,“ lisas ta.

ANDRA KINA

blog comments powered by Disqus