Jõgevamaa gümnaasiumi projekt on üks Euroopa paremaid

Euroopa Komisjon valis Jõgevamaa gümnaasiumi projekti “Ettevõtlik noor = noor ettevõtja?” üheks Euroopa paremaks noorteprojektiks.

Möödunud aastal tunnustas haridusministeerium 2014. aasta paremaid noorsootöötajaid ja noortevaldkonna algatusi. Konkursile laekus üle Eesti kokku 48 kandidaati neljas kategoorias, tunnustusauhinna pälvisid neist 13.

Jõgevamaa gümnaasiumi projekt “Ettevõtlik noor = noor ettevõtja?” pälvis aasta teo tiitli. Selleks, et leida lahendusi ja võimalusi noortele ettevõtlusega alustamiseks ning nende toetamiseks, kutsututi kokku ettevõtjad, noored ja poliitikakujundajad. Sündis ühisseminar, mis sai positiivse vastukaja, et tuldi kokku ka jätkukohtumiseks, kus noored said edasitegutsemiseks ideid ja innustust. Projekt oli heaks näiteks noorte kaasamisest alates ideede loomisest, kaasamõtlemisest ja võrdsest arutelust. Projekt tõi koolilt tunnustuse noorsootööle – seminari täismahus osalenud noored said kirja gümnaasiumi õppekava valikkursuse.

Lisaks sellele tunnustas noorteprojekti Euroopa Komisjon. Tunnustusega kaasneb kutse kahele Brüsselisse, see tähendab, et Jõgevamaa gümnaasiumi esindajad saavad osaleda 6. mail projektide välinäitusel Euroopa Parlamendi ees ning poliitilisel debatil, millel tunnustatakse Euroopa paremaid noorteprojekte. Projekti rahastas Erasmus+ Euroopa Noored Eesti Büroo.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus