Jõgevamaa gümnaasiumi hoone kerkib graafikukohaselt

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) projektijuht Sven Saar andis Jõgeva linnavolikogu istungil üksikasjaliku ülevaate Aia 34 asuva koolimaja rekonstrueerimisest Jõgevamaa gümnaasiumi hooneks. Tema sõnul kulgevad ehitustööd plaanipäraselt ning varisemisohtlik olukord, mis tekkis  objektil augustis, peaks olema edaspidi välistatud.

Sven Saare sõnul on Jõgevale riigigümnaasiumi rajamisel üldjoontes õnnestunud graafikust kinni pidada. “Ehitaja on esitanud detailse ajagraafiku, mille abil on väga hea jälgida tööde kulgu ja nende tähtaegadest kinnipidamisi. Mõnede tööde puhul võib kohati tekkida väikeseid hilinemisi, mis ei too aga kaasa graafikust mahajäämist,” kinnitas RKASi projektijuht.

Ta jagas selgitusi paar kuud tagasi toimunud seinaosa pragunemisest ja sellest tingitud varisemisohtlikust olukorrast. “Nüüdseks on varinguohtliku hoone osa põhjalikult läbi vaadatud ja selle ehitusliku seisundiga tutvutud. Varingupiirkonnas tugevdame lisaks seintele ka vahelaetalade kinnitused. Arvan, et võimalust varisemiseks ei tohiks enam olla. Samas ei saa rekonstrueerimistööde puhul kunagi  sajaprotsendiliselt kindel olla, et midagi ehitustööde käigus ei juhtu,” nentis Saar. 

Kus midagi paikneb

“Esimesele korrusele on plaanitud direktori ja juhiabi kabinetid ning raamatukogu, teisele aga saal , õpetajate tuba ja õppealajuhataja kabinet. Klassiruumid hakkavad paiknema kõigil kolmel korrusel, kusjuures kolmandale korrusele rajatakse füüsika-, keemia-ja bioloogiakabinetid.  Täiesti uudseks lahenduseks on läbi kõigi korruste liikuv lift. Keldrikorrusele rajatakse kohvik- söökla,” tutvustas Saar koolimaja ruumiprogrammi.

“Hoone pööning soojustatakse ja sinna paigaldatakse ventilatsioonikambrid. Fassaadile pannakse soojustamiseks penoplast, kusjuures soojustuskiht tuleb 15 sentimeetri paksune,” ütles ta.

Sven Saar märkis, sedagi, et RKASi projektmeeskond  saab Jõgevamaa gümnaasiumi ehituse käiku  jälgida internetis ööpäevaringselt.  

Mureks võimla puudumine

“Saime Sven Saarelt põhjalikku ja olulist infot, mis võimaldab riigigümnaasiumi ehitamisega hästi kursis olla,” ütles linnavolikogu liige Aare Olgo, kes abilinnapeana töötades kureeris  Jõgeva bussijaama ning teistegi objektide ehitamist.

“Mul on riigigümnaasiumi suhtes parimad ootused ja lootused. Mõneti kahtlen siiski, kas hoone valmib ikka plaanitsetud tähtajaks. Ruumiprogrammis pean suuremaks miinuseks võimla puudumist. Abiruumid on ette nähtud keemia-, füüsika-ja bioloogiaõpetajale. Gümnaasiumis on aga kabinetisüsteem ja nii saavad teised õpetajad hoida õppevahendeid ja muid vajalikke tarbeid ainekabinettides,” lausus Jõgeva linnavolikogusse kuuluv Jõgeva ühisgümnaasiumi direktor Jüri Toit.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus