Jõgevamaa Fotokunsti Arenduskeskus avas oma esiknäituse

Jõgeva kultuurikeskuse galeriis avati üleeile fotonäitus. Tegemist on tänavu jaanuaris asutatud MTÜ Jõgevamaa Fotokunsti Arenduskeskus avanäitusega, millega tehakse väike kummardus sel nädalal toimuvatele Jõgeva linna päevadele.

Jõgevlaste Johannes Haava, Harald Lindoki ja Raivo Tasso ning põltsamaalase Väino Valdmanni näitusepiltide hulgas on nii linnavaateid kui ka Jõgeva olulisemate sündmuste — küüslaugu- ja jääpurikafestivalide, võidupühaparaadi, tenniseväljakute avamise ja linna 70. sünnipäeva aegse pika laua peo — jäädvustusi. Õhust pildistatud Jõgeva linna vaateid sai avamispeol näha ka arvutist suurele ekraanile näidatuna ning sinna juurde kuulata fotokunsti arenduskeskuse eestvedaja Johannes Haava akordionimängu.

Jõgevamaa Fotokunsti Arenduskeskust asutades mõtlesid siinsed fotomehed nii minevikule kui ka tulevikule. Ühest küljest vajavad taastamist kunagise Jõgeva Fotoklubi traditsioonid, teisalt on vaja siinset fotokunsti ka nüüdisaegsel tasemel edasi viia. Mittetulundusühingu avanäitust saab kultuurikeskuses vaadata 3. juunini.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus