Jõgevamaa Fotokunsti Arendus- ja Koolituskeskus avas Põltsamaal näituse

Jõgevamaa Fotokunsti Arendus- ja Koolituskeskus avas Põltsamaa lossihoovis galeriis pART näituse, kus oma loomingut tutvustavad kõik ühendusse kuuluvad fotograafid. Debüteeris ka organisatsiooni liige, fotograafiahuviline ettevõtja Rein Mõts.

Aastaid pildistamist harrastanud Rein Mõts oli näitusele toonud mõnedki huvitavaid looduskooslusi ja inimeste tegevust tutvustavad fotod. Ise ta möödunudreedesel avamisel ei osalenud,  sest elas koos sõpruskonnaga Norras kaasa suusatamise maailmameistrivõistlustele.

“Rein Mõtsal on fotografeerimiseks nii annet kui ka head silma,” märkis Jõgevamaa Fotokunsti Arendus- ja Koolituskeskuse eestvedaja  Johannes Haav, kes on teinud ka aerofotosid. Põltsamaa fotograaf Väino Valdmann eksponeerib uue ja huvitava kunstilise lahendusega allveefotosid. Ardi Kivimets on toonud näitusele ajastu, kus fotograafias domineerisid must ja valge värv. Ümbritsevat elu nii realistlikumast kui ka romantilisemast vaatevinklist tutvustavad oma piltidel teenekat fotomehed Harald Lindok, Mihkel Vaher ja Raivo Tasso. Kokku on väljapanekul vaadata üle kolmekümne pildi.

“Meie näituse avamine galeriis pART sai teoks Põltsamaa kunstielu eestvedaja Ethel  Hakkaja ettepanekul. Meeldiv, et ta andis võimaluse väärikas ja vaimuerksas kunstikeskkonnas  ka fotokunsti tutvustada,” ütles Johannes Haav.

“Lossihoovis avatud näitus on ka Jõgevamaa Fotokunsti Arendus- ja Koolituskeskuse esimene väljapanek Põltsamaal,” lisas ta.

Fotonäitus Põltsamaal jääb avatuks 1. aprillini.

i

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus