Jõgevamaa esindus tähistas Soome sajandat juubelit sõpruslinnas Kaarinas

Jõgevamaa delegatsioon osales sõpruspiirkonna Kaarina linnavalitsuse kutsel seal peetud Soome Vabariigi 100. aastapäeva pidustustel. Viibiti mitmetel tseremooniatel, elati kaasa Kaarina uue linnavalitsuse hoone avamisele ja tutvuti paikkonna päästevaldkonna tööga.

Jõgevamaa delegatsiooni liikmed maavanem Viktor Svjatõšev, nõunik Vahur Kukk ja Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus asetasid Soome iseseisvuse sajandale juubelile pühendatud tseremoonial pärjad Kaarinas paikneva mälestusmärgi jalamile. “Külastasime piirkonna päästeteenistuse hoonet ja tutvusime päästetehnikaga. Arvestades seda, et jõgevamaalaste vahendusel on Kaarinast päästetehnikat jõudnud Moldova Vabariigi Ungheni rajooni, olid Soome riigi juubelile kutsutud ka selle paiga esindajad ja endine Moldova suursaadik Eestis Victor Guzun,” ütles Viktor Svjatõšev.

“Viibisime ka Kaarina uue linnavalitsuse hoone, ülimalt nüüdisaegses stiilis kolmekorruselise klaasmaja avamisel puhul korraldatud mitmel kontserdil. Õhtul osalesime aga Kaarina linnapea vastuvõtul ja elasime teleri vahendusel kaasa Soome presidendi Sauli Niinistö vastuvõtule,” rääkis ta.

Svjatõšev pidas soomekeelse õnnitluskõne, kus meenutas, et Kaarina oli esimene Soome piirkond, millega Jõgeva Eesti taasiseseisvumise algusaastail sõprus- ja koostöösidemeid lõi.

“Tõstsin oma kõnes esile Kaarina arengut, milleks erilise põhjuse andis asjaolu et Kaarina on tunnistatud käesoleva aasta edukaimaks piirkonnaks Soomes.”

Jõgeva maavalitsus kinkis kaarinalastele Soome riigi juubeliks meie maakonna kontuuridega savitahvli, mille autoriks on keraamik Erika Aasa, Jõgeva vald aga kunstnik-akvarellist Gennadi Lapini maali Jõgeva raudteejaamast.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus