Jõgevamaa delegatsioon käis kolmepäevasel visiidil Lätis

Kolmapäevast reedeni viibis Lätis 34-liikmeline Jõgevamaa omavalitsusjuhtide ja maavalitsuse delegatsioon, kes tutvuvus Põltsamaa sõpruslinna Skrunda ja teiste piirkondadega. Kohtumisel Lätis resideeruva Eesti Vabariigi suursaadiku Jaak Jõerüüdiga oli kõneaineks Kalevipoja Uisumaratoni kui Jõgevamaa ühe atraktiivsema turismi- ja spordiprojekti tutvustamine naaberriigis.

Reisil osalenud Jõgeva maavanem Aivar Kokk märkis, et suursaadik Jaak Jõerüüdi vastuvõtul arutati muu hulgas võimalusi, kuidas tutvustada Lätis Kalevipoja Uisumaratoni ja selle kaudu ka teisi turismivõimalusi Jõgevamaal.

“Külaskäikudel Skrundasse ja teistesse linnadesse nägime, kui põhjalikult ja oskuslikult tegeldakse Lätis jäätmekäitlus,  heakorratööde ja haljastusega,” märkis Kokk. Tema sõnul tutvuti Valkas kooliga, kus arvutiklass on avatud õhtul kella kuueni ja mille edukamalt õppivad abituriendid saavad kingituseks sülearvuti.

“Muljed Läti reisist on mitmekülgsed ja huvitavad. Marsruudi koostamisel oli palju abi meie sõpruslinna Skrunda linnapeast Nellija Kleinbergast, ” ütles Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Jõgevamaa omavalitsusjuhtide ja maavalitsuse esindajate töövisiidi Lätti organiseeris Jõgevamaa Omavalitsuste Liit.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus