Jõgevamaa bussiliinidel hakatakse reisijaid loendama

Transpordi planeerimisele ja liikluskorraldusele spetsialiseerunud inseneribüroo Startum alustab sel nädalavahetusel Jõgevamaal ühistranspordi alase uuringuga, millega selgitatakse välja liinibusside kasutajate arv. Uuringu tellis MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus.

Inseneribüroo Startum projektijuhi Dago Antovi sõnul hakkavad  Jõgevamaal sõitvaid busse külastama loendajad, kes registreerivad kõigis  peatuses sisenevad ja väljuvad reisijad. “Uuringuga saadakse teada bussitranspordi kasutajate arv neljas vanuserühmas. Tunneme näiteks huvi, millal sõidavad bussiga sagedamini vanurid või lapsed,” ütles  Startumi projektijuht Imre Antso.

“Bussides hakkab töötama viis-kuus professionaalset loendajat, kes sisenevad algpeatuses ja sõidavad kaasa lõpp-peatuseni. Loendaja tunneb ära nimesildi järgi. Loendajate poole võib pöörduda ka ühistransporti puudutavate probleemidega,” teatas  Dago Antov, kes tutvustas uuringut ka neljapäeval ja reedel Kuremaal toimunud teemakohasel seminaril.

Uuringut  rahastatakse Norra ja Euroopa Majanduspiirkonna regionaalarengu toetuse summadest.

“Loodame põhjalikust uuringust saada ideid bussiliikluse kliendisõbralikumaks ja ühtlasi ökonoomsemaks korraldamiseks,” ütles MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus juhatuse liige Heldur Lääne.  

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus