Jõgevamaa bussid said uued kassaaparaadid

Alates esmaspäevast töötavad Jõgevamaa maakonnasiseseid liine teenindavates bussides uued kassaaparaadid, mis muudavad mugavamaks sõidupiletite ostmise ja võimaldavad bussiliikluse kohta senisest kiiremat ja täpsemat infot saada. Pangakaardiga kahjuks bussis maksta ei saa.

MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus juhatuse liikme Heldur Lääne sõnul olid vanad kassaaparaadid ammendumise piiril. “Kasutusse võetavad uue põlvkonna elektroonilised kassaaparaadid võimaldavad ühildumist kõigi riigis kasutusel olevate riiklike ühistranspordi andmebaasidega. See tagab pideva ülevaate konkreetsel reisil toimuvast ja maakonnaliinidest üldisemalt,” ütles Lääne. “Reisija kasu on kahepoolne: kiirem piletiost ja pidevalt analüüsitav liinivõrk. Oleme selle uuendusega Tartumaa järel teised ja nüüd alles hakkab tekkima kogemus Eesti maakonnaliinide eripärast ja selle kajastamisest virtuaalmaailmas. Kindlasti on piletihinnas omad erisused. Uus aparaat loeb täpselt läbisõidetud kilomeetreid. Endisaegne spidomeetriga mõõdetud kaugus võib olla pikematel vahemaadel usaldusväärne, aga lühikeste peatusevahede korral tekib kindlasti erinevusi. Piletihinna ümardamine viie sendi täpsusega sõitjale soodsamas suunas muidugi “silub”  seda vahet, aga kindlasti ei muuda olematuks. Loodame reisijate mõistvale suhtumisele.” Korralikult ja täpselt töötav süsteem on Heldur Lääne sõnul oluline mõlemale, nii reisijale kui vedajale. Bussijuhid vajavad tema arvates küll pisut õppimisaega, aga nagu eelnev on näidanud, on nad väga tublid uuendustega kaasa minema.  

Lääne loodab siiralt, et üheskoos saadakse kasvuraskustest kiiresti üle.

“Siis võime tõdeda, et vähemalt maakonnaliinidel on meil üks riigi nüüdisaegsemaid süsteeme töötamas.

Pärast aparaatide testimisaja läbimist tulevad kasutusele magnetkaardid, mis lihtsustavad piletiostu veelgi ja annavad ka püsikliendisoodustuse. Kaardile saab inimene raha laadida ega pea siis sõidu eest sularahas tasuma,” lisas ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus