Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus tunnustas tublimaid turismitegijaid

Sihtasutuse Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse (JAEK) turismivaldkonna arendusjuht Teele Kaeramaa sõnul tunnustati tänavu neid tegijaid, kes on teinud koostööd nii turundus- kui ka arendustegevustes.

Suurepärase koostöö eest Jõgevamaa kui sihtkoha turundamisel ja arendamisel tunnustati Palamuse Kihelkonnakoolimuuseumi direktorit Arne Tegelmanni ja projektijuht Janek Varblast. “Ilma nendeta poleks turismimessid need mis nad on. Nad on meie oma kellamees Lible ja köstrihärra.” Tunnustuse pälvis samuti alati messidel osalev supergiid Rutt Tänav Põltsamaa muuseumist. Tunnustust jagus ka Põltsamaal tegutsevale väga tublile majutus- ja toitlustusettevõtjale Carl Schmidti maja perenaisele Ülle Saksniidule. Asendamatu on messidel ja koolitustel olnud Ulvi Tamm Kalevipoja Kojast. Aktiivsed koolitustel osalejad Voore puhkekeksuse turundusjuht Helve Ulmas ja juhataja Tiiu Kalling on turismitegijaid nõu ja jõuga toetanud. Messidel on head koostööd tehtud Vudila mängumaa esindajate Piret Kaljagini, Anžela Lemberi ja Kajar Lemberiga.

Välisturismimessidel aitab nõu ja jõuga Jõgevamaa Koostöökoda. Toit on turismiga väga tihedalt seotud. Ka tunnustatud said kaasa Jõgevamaa toitu. Just erinevaid kohalikust toidust valmistatud ampse ja kooke ning kõike muud on palju pakkunud Juula külavanem Eneli Kaasik. Ilma kohaliku toiduta turismimessidel hakkama ei saa. Alati saab kaasa Põltsamaa veinikeldri ja Kurista söögitare toodangut. Tänukirja pälvis ka maakonna kõige uuem majutusettevõte Mustvee hotell Ankur koostöö eest rahvusvahelise kontaktseminari külaliste võõrustamisel.

Oktoobri esimesel nädalal peetakse üleriigilist Ettevõtlusnädalat. Jõgevamaal on antud nädala kõik päevad ära jagatud eri teemade vahel, neist esimene oli turismiettevõtluse päev. Selle raames kutsuti turismiettevõtjaid arutlema Jõgevamaa turismimajanduse hetkeseisu ja plaanide üle järgmiseks aastaks ehk turismiasjaliste sügisele koosolekule ning lühikoolitusele internetiturunduse teemadel, kus põhirõhk oli sotsiaalmeedial.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus