Jõgevamaa aasta õppijaks valiti Helle Roop

Žürii, kuhu kuulusid maavalitsuse haridusosakonna töötajad, Täiskasvanud Õppija Nädala (TÕN) koordinaator ja  haridusasutuste töötajad, valisid kuue  kandidaadi seast välja Jõgeva Ühisgümnaasiumi ajalooõpetaja Helle Roobi, kellele omistati Jõgevamaa aasta õppija tiitel.

Autasud antakse kätte täna kell kolm Sadala rahvamajas. Seal  jagatakse tunnustust ka meie maakonna parematele koolitajatele ning  koolitussõbralikumatele organisatsioonidele.

Helle Roop on Täiskasvanud Õppija Nädala koordinaatori Pille Tuti sõnul äärmiselt laia silmaringiga õpetaja, kes peab õppimist ja enesetäiendamist õpetajatöö loomulikuks osaks. “Helle Roobi kasuks rääkis ka fakt, et ta ei karda ka tänapäevast õpet, mis hõlmab infosüsteemide tundmaõppimist ja veebikursustel osalemist,” rääkis Pille Tutt.   

Kõik nominendid on tiitlit väärt

Helle Roop õpetab lisaks ajaloole ka filosoofiat. Et end selles aines kodusemalt tunda, otsustas ta asuda õppima Tartu Ülikooli filosoofiaõpetajate ümberõppe täienduskoolituse programmis. Uuenduslike õppesüsteemidega aitasid  õpetaja Roobil  end kurssi viia tema tudengitest lapsed. Koolitöös toetasid ja aitasid teda ka kolleegid. Eriala- ehk filosoofiaainetega sai Helle Roop enda sõnutsi hästi hakkama. Alguses oli tal hirm, et õppeained on keerulised, kuid lõppkokkuvõttes tuli Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpetaja kenasti toime.

“Õppeained olid huvitavad ja arusaadavad,” kinnitas Helle Roop, kes püüab ka edaspidi end selles vallas täiendada.

Täna tunnustatakse Sadalas kõiki Aasta Õppija kandidaate. TÕN maakonnakoordinaatori Pille Tuti sõnul esitati tänavu  konkursile väga ambitsioonikaid ja teotahtelisi inimesi, kes kõik on kahtlemata tunnustamist väärt. 

Parim koolitaja on ka värske ema

Aasta koolitajaks valiti seekord Karmen Maikalu, kes esitati kandidaadiks lausa kolme organisatsiooni poolt. Pille Tuti sõnutsi on juba see asjaolu tiitli väljaandmisel üsna määravaks faktoriks. Karmen on ääretult ambitsioonikas ja tegus, olles aktiivne nii Põltsamaa Ühisgümnaasiumis, Jõgevamaa Nõustajate Ühenduses ja ka sihtasutuse Väärtustades Elu tegevuses. Lisaks sellele kasvatab Karmen ka vaid paari kuu vanust tütart Melissat. Professionaalselt on Karmeni kohta öeldud, et ta on noortega suheldes hea peegeldaja, andes head nõu ning kuulates noorte mured ära ning aidates nendele ka lahendust leida. Juhendaja rollis olles omab Karmen head analüüsimisvõimet ja õpetamismetoodikat. Samuti on Karmenit kiidetud hea meeskonnatöö eest. “Temaga suheldes tundsin, kui avatud inimene ta on. Ta püüab leida igas olukorras positiivset,” iseloomustas aasta koolitajat Pille Tutt.

Tunnustuse pälvivad ka koolitussõbralikum organisatsioon ja omavalitsus. Kummaski kategoorias esitati nimetatud tiitlile vaid üks organisatsioon. Koolitussõbralikumaks organisatsiooniks nimetati Jõgeva Täiskasvanute Keskkool ja koolitussõbralikum omavalitsus on sel aastal Pala vald. Vaatamata sellele, et rohkem kandidaate neis valdkondades ei esitatud, on mõlemad asutused nimetatud tiitli auga ära teeninud.

Aasta Õppija 2010 nominendid

Helle Roop                   Jõgeva Ühisgümnaasium        Jõgevamaa Aasta Õppija 2010

Merle Ojamets              Vaimastvere Kool

Raino Kubjas                EELK Laiuse Püha Jüri kogudus

Rutt Pirk                      MTÜ Kaldapiäskesed

Anne-Ly Kenkman        Võisiku Hooldekodu

Ulla Villemson              Jõgeva Täiskasvanute Keskkool 

Aasta Koolitaja 2010 nominendid

Karmen Maikalu          Põltsamaa Ühisgümnaasium   Jõgevamaa Aasta koolitaja 2010

                                 Jõgevamaa Nõustajate Ühendus

                                 SA Väärtustades Elu

Veiko Belials              Luua Metsanduskool

Ene Eller                    Jõgeva Täiskasvanute Keskkool 

Aasta koolitussõbralikum organisatsioon 2010

Jõgevamaa Täiskasvanute Keskkool 

Aasta koolitussõbralikum omavalitsus 2010

Pala vald

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus