Jõgevamaa aasta õpetajaks valiti Maret Oja

 

<span lang=””>

Jõgeva maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna korraldatud konkursi  Aasta Õpetaja võitis tänavu Jõgeva Gümnaasiumi muusikaõpetaja Maret Oja. Parimaks haridusjuhiks tunnistati Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktor Aimar Arula ja parimaks huvikooliõpetajaks Eha Niglas Jõgeva muusikakoolist. Tublisid õpetajaid tunnustati koolirahva õppeaasta eelsel kogunemisel Jõgeva kultuurikeskuses.

Aasta Õpetaja 2009 aunimetuse pälvinud Maret Oja ütles vahetult pärast hea uudise teadasaamist õpetajate ja teiste haridusega seotud inimeste poole pöördudes, et tegelikult on õpetaja tööd mõõta väga raske ja tunnustust väärivad kõik. „Seekord osutusin aga väljavalituks mina ning tunnen sellest rõõmu,” kinnitas ta.    

„Õpilaste arvates olevat ma sageli kuri. Tundes nende sõnavara, tean, et selle all mõeldakse nõudlikkust. Ma olen tõesti kehtestanud reeglid, millest ma ei tagane. Samas võin aga ka õpilastega suhelda nagu võrdne võrdsetega,” rääkis värske tiitliomanik.   

Jõgeva Gümnaasiumi õpilaste silmapaistvalt tõsist huvi muusika vastu põhjendas Maret Oja järgmiselt: „Mind peetakse energiliseks ja särasilmseks ja võimalik, et ma innustan õpilasi ka oma olekuga ning suudan muusikast huvitavalt rääkida. Kui muusikatundides kõnelen heliloojatest, siis püüan välja tuua selle, miks käsitleme nende elu ja loomingut sada, kakssada või kolmsada aastat hiljem.”  

Õpetanud laulmist vallavanematelegi

Jõgeva maavalitsuse haridus- ja spordinõunik Heiki Sildnik nimetas õpetajat, ansamblite ja kooride juhendajat ja laulupidude toimumisele kaasa aitajat Maret Oja nii eestvedajaks kui ka taganttõukajaks. Muuhulgas märkis ta, et muude tegemiste kõrval on Maret Oja juhendanud peamiselt vallavanematest koosnenud ansamblit Mustad Vestid, kus laulis üle-eelmine maavanem Margus Oro, ning endise maavanema initsiatiivil tegutsevat ansamblit Laisad Poisid. Õpetaja Oja õnnitlesid Aasta Õpetajaks saamise puhul ka Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev ja abilinnapea Kalmer Lain ning Jõgeva Gümnaasiumi direktor Taisto Liivandi. Et info levib tänapäeval kiiresti, sai Maret Oja juba kultuurikeskuses SMS-õnnitlusi oma õpilastelt.

 „Õpetaja Oja on range ja õiglane ega salli kunagi labasusi. Tema silmaring ületab aga suuresti ühe õppeaine piirid,” avaldas arvamust Jõgeva Gümnaasiumi tänavu lõpetanud Kristin Koppel. 

Värviliste unistuste elluviija

Maret Oja valiti Jõgevamaad esindama ka vabariiklikul Aasta Õpetaja konkursil.

Iseloomustades parimaks haridusjuhiks kuulutatud Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktorit Aimar Arulat, toonitas Heiki Sildnik tema innovaatilisust ja märkis ära ka oskuse täide viia nii helesinine kui ka heleroosa unistus. Esimesega  pidas ta silmas Põltsamaa Gümnaasiumi ja ühtlasi kogu linna spordihoone valmimist 2005. aastal ja teise all oli mõeldud koolimaja ühe hoone renoveerimist, millega saadi ühele poole uue kooliaasta alguseks.  „Nii-öelda progümnaasiumi maja on täielikult renoveeritud, seetõttu saavad seitsmenda kuni kaheteistkümnenda klassi õpilased alustada koolitööd lausa uhiuues koolimajas,”  ütles Arula, kelle arvates tõestab unistuste teostumine, et Põltsamaa Ühisgümnaasiumil on hea aura.

„Meie kooli missioon on olla heade eelduste looja. Me püüame õpilasi õpetada nii, ei anta mitte ainult akadeemilisi teadmisi, vaid tutvustatakse ka elu, näiteks õpetatakse tantsimist, sportimist ning kõike muud kasulikku,” lisas koolijuht.

Parimaks tänavuseks huvikooliõpetajaks valiti Jõgeva muusikakooli akordioni-, lõõtspilli- ja rütmikaõpetaja Eha Niglas. Mitmekülgne muusikapedagoog ei saanud ise kultuurikeskusse kohale tulla, sest osales täiendkoolitusel. Enda sõnul peab Eha Niglas muusikaõpetamisel väga oluliseks  õpilaste põhjalikku tutvustamist pärimusmuusikaga. Ta  juhendab  ka Jõgeva Muusikakooli pärimusmuusikaansamblit.

„Ka mul on väga hea meel, et ema tunnustati. Temalt olengi pärinud muusikahuvi ja  väga võimalik, et ka minust saab tulevikus muusikaõpetaja,” ütles noor rahvamuusik Ago Niglas.

Jõgeva maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja kohusetäitja Aime Meltsas ja Heiki Sildnik andsid tunnustuse pälvinutele üle klaasist mälestusesemed ja raamatukaupluse Apollo kinkekaardid. 

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus