Jõgevamaa aasta lasteaiaõpetajaks sai Ester Sakrits

Jõgevamaa Aasta Lasteaiaõpetajaks 2009 otsustati maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna korraldatud konkursi tulemusena tänavu valida Jõgeva lasteaia Rohutirts õpetaja Ester Sakrits.

Jõgeval sündinud ja kasvanud Ester Sakrits on kodulinnas lasteaiaõpetajana ametis kahekümne teist aastat ja  peab oma tööd mitmekülgsete ja rohkesti positiivseid emotsioone pakkuvate võimaluste tõttu huvitavaks. Üheks oma lemmiktegevuseks peab ta lasteaias näitemängude lavastamist. “Viimati mängisime jõuluetendust, mis on tegelikult mõeldud algklasside õpilastele, kuid kohandasin selle lasteaialaste jaoks. Kui leian mõne toreda näitemängu, siis püüan selle stsenaariumi ümber kirjutada ja lavastusse midagi uut lisada,” rääkis Ester Sakrits, keda paeluvad ka ekskursioonid ja väljasõidud ning teisedki üritused, milles sageli osalevad ka laste vanemad ja vanavanemad.

“Igati südamlik tunne tekib, kui ühest perest tuleb lasteaeda mitu õde-venda. Ja on juhtunud sedagi, et kunagine laps on suureks kasvanud ja toob lasteaeda juba oma väikese poja või tütre. Siis näen lapsevanema silmist, et ta soovib, et tema laps kogeks lasteaias samasugust headust, hoolivust ja sõbralikkust, nagu talle endale kord osaks sai.”  

“Ester on väga tore inimene, väga hea suhtleja ja tõeliselt abivalmis. Teda hoiavad lapsed ja temast peavad lugu lapsevanemad,” iseloomustasid kolleegi Rohutirtsu õpetajad Heli Kalm ja Aime Ploom.

Aasta lasteaiaõpetajaks valimine pole aga Ester Sakritsale esimene tunnustus. Ta koostas Tallinna Pedagoogilise Seminari lõputööna põhjaliku uurimuse Jõgeva lasteaia ja ka kunagise sõime ajaloost ning pälvis selle eest Jõgeva linnavalitsuse aukirja.

Ester Sakrits on ema tänavu Jõgeva Gümnaasiumi lõpetanud ja Tartu Ülikooli ajakirjandust õppima asunud Karlile, samas koolis 11. klassis õppivale Tanelile ja esimeses klassis kooliteed alustanud Georgile. Kõik poisid tunnevad huvi näitlemise vastu. Vanemad vennad on kaasa teinud kooliteatris Liblikapüüdja, pesamuna Georg tegi oma näitlejadebüüdi Paduvere Talumuuseumis etendunud näitemängus “Küüni täitmine“.

iii

JAAN LUKAS  

blog comments powered by Disqus