Jõgevamaa aasta emaks kuulutati Heveli Ivask

Puurmani lossis peetud traditsioonilisel tseremoonial kuulutasid Jõgeva maavalitsus ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liit Jõgevamaa aasta emaks 2015 kolme lapse ema Heveli Ivaski, kes töötab Saare vallas Voore põhikoolis õpetaja ja huvialaringide juhendajana ning osaleb tegusalt ka omavalitsuse töös ja külaelu edendamisel.


Jõgeva maavalitsuse ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu moodustatud komisjon valis Heveli Ivaski maakonna aasta emaks nominentide hulgast, keda esitasid pea kõik omavalitsused.

“Kui kõik pidulikule sündmusele kutsutud emad olid tänukirjad kätte saanud ja mina veel mitte, hakkasin taipama, et tulemas on midagi erilist,” ütles Heveli Ivask.

Tal on nelja-aastane tütar Marielle, seitsmene tütar Armelle ja neljateistkümneaastane poeg Arno. Kasuemaks on ta olnud abikaasa Aarne pojale, kes nüüdseks juba oma pere loonud.

“Emana pean eriti oluliseks hoolivust ja kaasinimeste märkamist ning soovin, et need omadused seavad tulevases elus kesksele kohale ka minu lapsed,” ütles Heveli Ivask. “Eks tuleb ka nõudlik olla. Ennekõike püüdlen selle poole, et lapsed võtaksid väärika käitumiskultuuri reeglid ja tõekspidamised eeskujuks iseseisvalt, ümbritseva elu positiivsemat poolt tähele pannes. Hindan väga ka abikaasa pühendumist perele. Kui ise põhitöö või ühiskondliku tegevusega seotud olen, hoiab nooremaid lapsi tema. Küllap pärineb üksteisemõistmise ja vastastikuse toetamise väärtustamine ka mu enda kodust. Kasvasin paljulapselises peres, mul on viis nooremat õde ja venda,” rääkis naine. 

Aktiivsus kultuuri- ja omavalitsuselus

Heveli Ivask on Voore põhikoolis klassijuhataja, muusikaõpetuse ja inglise keele õpetaja. Kooli direktori Raivo Reimetsa sõnul iseloomustab teda ennekõike töötahe ja loomingulisus.

“Meil on väga vedanud, et Saare vallas elab Heveli Ivask. Ta pakub välja ja aitab ellu viia häid mõtteid nii vallavolikogu aseesimehena kui ka haridus- ja kultuurikomisjoni esimehena. Ta korraldab mitmeid üritusi, millest tuntuim on traditsiooniks kujunenud laste lauluvõistlus “Laulusiller”,” rääkis Saare vallavanem Hannes Soosaar. “Ta juhendab lauljad, tal on oma ansambel, Heveli tantsib ise ja juhendab ka laste  line-tantsurühma, on aktiivne Kebeli külaseltsi tegevuses. Ta on eeskujuks paljudele. Mis kõige tähtsam, seda kõike tehes ja hea ema olles Heveli silmad säravad,” lisas vallavanem.

Muusikat armastatakse ka Heveli peres. Tütardele meeldib laulda, poeg mängib kitarri. Üheks Ivaskite peretavaks on  sünnipäevalapse hommikune üleslaulmine.   

Tunnustusmeeneks hõbedane kaelaehe

Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev pani Heveli Ivaskile kaela hõbedast ehte, mis valmistatakse spetsiaalselt Jõgevamaa aasta ema tunnustuse saajatele. Ehtel on motiiv aknast, kuhu legendi kohaselt ilmub Haapsalu lossi Valge Daam.

“Kõik nominendid on väga tublid emad. Aasta emaks otsustasime tänavu valida Heveli Ivaski. Kevad, mil tärganud värske lilleilu, on emadepäeva tähistamiseks tõeliselt sobilik aeg. Väga liigutavad on ju hetked, kui pisikesed lapsekäed annavad emale loodusest nopitud lilleõie,” rääkis maavanem. Päevakohase tervituskõne pidas ka Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Enn Kurg.

Pidulikul sündmusel esitas emadele ja kodule pühendatud laule  Kadri Tegelmann, keda viiulil saatis Jõgevamaa aasta ema 2013, Põltsamaa muusikakooli õpetaja Hiie Taks. Koosolijate poole pöördus tervitusega ka Jõgevamaa aasta ema 2014 Karina Kaarepere.

Pidulikku sündmust juhtis ja teemakohaseid vahetekste esitas Janek Varblas.

Jõgevamaa aasta emad

*2013 Hiie Taks

*2014 Karina Kaarepere 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus