Jõgevamaa 2009. aasta paremad sportlased

Johanna Kikkas, maadleja

Vanus: 18

Klubi: SK Nipi

Staaž: tegelenud vabamaadlusega umbes viis aastat

Hooaja suurimad saavutused:

Põhjamaade Meistrivõistluste II koht vabamaadluses

Sumomaadluse kadettideklassi Euroopa Meister

Vabamaadluse kõigi vanuseklasside Eesti meister

Raskeim võistlus:

Põhjamaade meistrivõistlused. Sealsed vastased olid väga tugevad, oli väga keeruline maadelda.

Suurim konkurent

Tahan väga võita Põhjamaade Meistrivõistlusel rootslast, kellele alla jäin. Ta on väga tugev ja tehniline sportlane, temaga oli väga ebamugav maadelda. Olen temaga eelnevalt kaks korda maadelnud.

Valusaim kaotus

Märtsi alguses kaotasin Rootsis toimunud võistlustel Soome vastasele. Algul juhtisin matši, kuid hiljem „õnnestus” edu käest anda.

Kõige ootamatum võit

Ei osanud ette aimata Euroopa Meistritiitlit  sumos. Kõige raskem Euroopa Meistrivõistlustel oli oma matšide ootamine ning sellega kaasnev närvipinge. Õnneks olid eestlastest kaasvõistlejad väga palju toeks ning suutsid mu maha rahustada.

Vigastused sel hooajal

Sel aastal ei tulnud õnneks suuremaid vigastusi ette. Vahepeal oli küll kerge põlvetrauma, kuid see ei seganud võistlemist.

Eesmärgid 2010. aastaks

Vabamaadluse Euroopa Meistrivõistlustel juunioride klassis soovin tulla esikümnesse. Sel aastal ei õnnestunud Euroopa tiitlivõistlustelt osa võtta, kuna rahaliselt polnud lihtsalt võimalik. Meistritiitlit vabamaadluses soovida oleks momendil ehk liiga optimistlik. Oleksin kohaga esikümnes väga rahul.

Eesmärgid tulevikuks

Kindel soov saada vabamaadluses Euroopa Meistriks. Unistan ka maailmameistrivõistlustel kohta esikuuikus. Soov on osaleda 2012. aasta Londoni Olümpiamängudel. Järgnevad kaks hooaega kuluvadki ennast olümpiavormi treenimiseks.

Mihkel Kukk

Vanus: 26

Klubi: Spordiklubi Audentes

Staaž: Odaviskega tegelenud kaheksa aastat

Isiklik rekord: 81.77 m

iii

Hooaja olulisemad võistlused

Tähelepanuväärsemad võistlused olid Berliini MM ja Jõgeva Kuldliiga, kus viskasin hooaja parima tulemuse ja samuti olid huvitavateks kogemusteks Universiaad Belgradis ja Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused Bergenis.

Hooaja raskeim võistlus

Kõige raskemad olid Eesti Meistrivõistlused, kus vorm pidi  treeningute põhjal olema väga hea, kuid oda millegipärast ei lennanud ja see tekitas nõutust. See võistlus oli minu tänavuse hooaja suurim ebaõnnestumine. Viskasin hooaja kõige kehvema tulemuse ja jäin hõbedale.

Kuidas jäid rahule oma tulemusega MM-il?

MMi tulemusega võib rahule jääda ja hindeks paneksin endale 4. Tulemus oli 78,18 ja koht 16. Koht on täitsa hea, tulemus oleks võinud natuke parem olla, aga kui arvestada eelmise hooaja käiku, siis oli tulemus suhteliselt hea. Aga et finaalipääsust jäi puudu vaid pool meetrit, siis selle oleks võinud ikka kuidagi ära punnitada.

Kõige keerulisem konkurent

Sellel hooajal tõusis väga tugevaks konkurendiks Tanel Laanmäe, kes on praegu veel suhteliselt ebastabiilne ja kes võitis mind vahetus konkurentsis ainult korra. Kuid kui ta ennast nii-öelda käima saab, siis võib temalt kõike oodata.

Kõige ootamatum tulemus

Vahest kõige oodatum tulemus oligi Jõgeva Kuldliigal visatud 81,21, mis oli MMi A-normatiiviks ja tagas kohe hooaja alguses koha Berliini MMile. Oleks tahtnud hooaja jooksul juurde visata, kuid miinimumeesmärk sai sellega täidetud.

Vigastused

Augusti lõpus vigastasin õlga, mis oli selline tugevam vigastus ja odaviskest pidin kaks kuud pausi pidama. Valu on teinud ka  hüppeliiges.

Eesmärk 2010. aastaks

Põhieesmärgiks on Euroopa Meistrivõistlused Barcelonas. Hooaja keskmist, mis sel hooajal oli 77,21, tahaks oluliselt parandada ja isiklik rekord 81,77 vajaks samuti kohendamist.

Eesmärgid tulevikuks

2011 on MM Koreas Daegus ja OM on 2012 Londonis, mõlema võistluse puhul oleks miinimumeesmärk finaalipääs.

SK Tähe saalihoki esindusmeeskond

Hooaja parimad saavutused

Eesti meistritiitel, Eesti karikavõit ja kindlasti kõige suurem saavutus oli 7. koht Euroopas.

Raskeim mäng

Ei oskagi välja tuua, milline oli kõige raskem mäng. Läti meistriliigas olid kõik mängud rasked. Euroopa meistrite finaalturniiril olid meil kõik kolm alagrupimängu väga rasked. Mängisime siis võistkondadega Tapanilan Erä, SV Wiler Ersigen ja SC Vitkovice. Need võistkonnad kuuluvad maailma tippu.

Suuremad ebaõnnestumised

Suuri ebaõnnestumisi ei tulnudki ette. Hooaja algus Läti liigas oli pisut kehv.

Raskeimad vastased

Talsi ja Kekava  meeskonnad.

Kõige ootamatum võit

Läti meistriliiga kohtumine Lekringsi vastu. Mängisime võõrsil ja võitsime 8:7.

Kõige magusam võit

Euroopa meistrite kvalifikatsiooniturniiril võit Venemaa võistkonna üle. See oli esimest korda kui eesti meeskond võitis Venemaad. Pärast seda võitu oli praktiliselt ka selge, et me pääseme edasi.

Kõige valusam kaotus

Vahest kodus Kurši vastu, kui juhtisime kaks minutit enne lõppu kahe väravaga. Õnneks oli see põhiturniiri mäng. Veerandfinaalis kaotasime Talsile võõrsil teise mängu lisaajal. Sinna võis minna ka meie seeria võit.

Suuremad vigastused hooaja jooksul

Õnneks suuremaid vigastusi ette ei tulnud.

Eesmärgid järgmiseks aastaks

Kindlasti tahame tulla Eesti Meistriks, võita karikavõistlus ja muidugi tahame hästi mängida Euroopas. Kui lätlased lepingut pikendavad, soovime ka sealses liigas medalile tulla.

Eesmärgid tulevikuks

Ega eriti pikalt ei saa eesmärke seada, kuna meil oleneb kõik rahast. Niikaua, kui mängime, on kindlasti eesmärkideks Eesti meistritiitel, Läti meistritiitel ja Euroopas hea tulemuse saamine.

Resultatiivsemad mängijad

Esindusmeeskonna hooaja resultatiivsemad Eesti meistriliigas olid Pavel Semenov 53 punktiga(31+22), Marko Saksing 40(14+26) ja Nikolai Roop 36(28+8).

Läti meistriliigas olid paremad Pavel Semenov, 41(24+17), Vladimir nurmi 35(17+18) ja Valery Maslov 33(20+13).

Marko Saksing, SK Tähe esindusmeeskonna treener

Hinnang möödunud hooajale

Hooaeg läks hästi ja need eesmärgid, mis sai püstitatud, ka täitsime. Natukene jääb kripeldama kaotus Läti meistriliiga veerandfinaalis.

Meeskonna areng hooaja vältel

Kuna meil on noor meeskond, siis ta areneb kogu aeg ja palju annavad juurde mängud Läti meistriliigas.

Muutused esindusmeeskonna koosseisus

Eriti palju muutusi ei olnud. Lahkusid Heikki Hintikka, Vladimir Nurmi, Teemu Lehikoinen ja Marti Karis. Spordiga lõpetas Veiko Raudsepp. Noortest tulid juurde Sander Kinks ja Tõnis Vainomäe.

Milliseid oskusi tuleks esindusmeeskonnal arendada, et jõuda veel kõrgemale?

Tuleks arendada palliga ja pallita liikumisi. Eks me peame arvestama ka sellega, et meie mängijad tegelevad spordiga töö kõrvalt. Meeskond areneks kindlasti väga palju, kui mängijad saaksid ainult treeningute ja mängudega tegelda.

Millega selle hooaja jooksul üldse rahule ei jäänud?

Ega päris sellist asja polnud, millega üldse rahule ei jäänud. Alati võib viriseda. Finantsiline pool võiks ikka tunduvalt parem olla, et saaksime tegelda treenimisega ja keskenduda mängudele, mitte ei peaks mõtlema, kust saame kütust, et mängule sõita, või kust saame raha, et uut mängukeppi osta.

Millised eesmärgid seadsite hooaja algul ning kas need said ka täidetud?

Eesmärgiks oli võita Eesti meistritiitel, Eesti karikavõit, Läti meistriliigas jõudmine play-offi ja Euroopa meistrite liigas jõudmine finaalturniirile. Kõik said täidetud.

Arved Külanurm, SK Nipi maadlustreener

Suuremad õnnestumised

Eraldi ei oskagi midagi välja tuua. Kõik meistritiitlid ja medalikohad erinevatel tiitlivõistlustel on kindlasti õnnestumised. Äramärkimist vääriks osalemine sumo Euroopa Meistrivõistlustel Šveitsis, kus kaheksa meie klubi liiget tõid koju viis medalit. Üheksateist klubi liiget krooniti Eesti meistriteks. Oluliseks näitajaks on ka see, et kaks kolmandikku Eesti maadluskoondisest kuuluvad meie maadlusklubisse. Ilusa punkti hooajale pani kindlasti Erge Nugis, kes võitis 22. detsembril Sharm El Sheik’is toimunud rahvusvahelisel sumoturniiril keskkaalus esikoha.

Suuremad ebaõnnestumised

See aasta on võistluste ja võitude poolest olnud meie klubile väga edukas. Praegu kahetsen ainult seda, et ei saatnud ühtegi sportlast vabamaadluse Euroopa Meistrivõistlustele. Selle otsuse pidin vastu võtma rahanappuse tõttu. Momendil võin öelda, et see oli kahjuks vale otsus.

Mida hindad sportlaste juures enim?

Maadlejate juures on minu silmis olulisim oskus töökus, sest kõik kehalised võimed on arendatavad. Ütlen ausalt, et eelistan treenida maalapsi, kuna nad on linnalastest loomupäraselt töökamad. Teine oluline iseloomuomadus on julgus, mis on inimesele kaasa sündinud. Seda kas on või ei ole.

Eesmärgid 2010. aastaks

Kuna järgmine aasta tuleb majanduslikult suhteliselt vilets, on suurimaks väljakutseks kindlasti vähese rahaga tipus püsimine. Selle teostusele ma pole veel põhjalikult mõelnud, kuid eks kuidagi peab ikka hakkama saama. Sporti on ju tehtud iga riigikorra ja majandussituatsiooni ajal. Olen väga tänulik lapsevanematele, kes on mitmeid kordi transpordiga aidanud.

Saskia Alusalu, kiiruisutaja

Vanus: 15

Klubi: Põltsamaa valla spordiklubi Tervis

Staaž: Esimest korda uiskudel 2,5-aastasena, kiiruisutamisega tegelenud alates 2006. aastast

Isiklikud rekordid:

500 m 45,13
1000 m 1.30,88
1500 m 2.19,88
3000 m 4.53,82

Need rekordid on ka ühtlasi Eesti naiste rekordid.

Hooaja parimad tulemused

Hästi õnnestus juunioride MK etapp Groningenis, kus tegin uusi Eesti rekordeid, kuid hooaja tähtsaimad võistlused on alles ees. (Kiiruisuhooaeg lõpeb märtsis.).

Raskeim võistlus

Kuna ma tegelen ka kiirrulluisutamisega, oli kõige raskem võistlus suvehooajal SEB 3.Tartu rulluisumaraton.

Kuidas oled selle hooaja tulemustega rahule jäänud?

Ma loodan oma tulemusi veel sel hooajal parandada.

Millised on olnud senised ebaõnnestumised?

Mõningad haigused segasid treeninguid.

Kõige ootamatum tulemus

MK etapil Groningenis, kus tegin igal distantsil uue Eesti rekordi.

Kõige ebaõnnestunum võistlus

Eelmisel hooajal juunioride MK etapp Norras, kus tegin kaks valestarti ning mind diskvalifitseeriti.

Eesmärk järgmiseks aastaks

Sõita üle juunioride MM-i normatiiv.

Eesmärgid tulevikuks

Laiendada Eesti  naiskiiruisutajate võimete piire.  Anda oma panus, et taastada Eesti riigi staatus maailmatasemel uisuriigina.

Jõgevamaa 2009. aasta parima sportlase nominendid

Mihkel Kukk

Peep Päll

Sander Maasing

Johanna Kikkas

Jõgevamaa parima noorsportlase nominendid

Saskia Alusalu

Karl Kütt

Joonas Püvi

Jõgevamaa parima võistkonna nominendid

SK Tähe saalihokimeeskond

Põltsamaa Spordikooli C-klassi võrkpallimeeskond

Põltsamaa Tervise B-klassi jalgpallinaiskond

Jõgevamaa parima treeneri nominendid

Arved Külanurm

Marko Saksing

Hendrik Lindepuu

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus