Jõgevale võiks ehitada saalihokihalli?

SK Tähe juhatuse esimehe Marko Saksingu sõnul on esindusvõistkonna koosseis uuel hooajal mõneti uuenenud. Ilmar Niitov, Tammi Kivi, Nikita Bõstrov, Andrus Tõruke ja Ivo Lepik asusid mängima Eesti esiliigas ja Soomes. “Äraminejatest on mõistagi kahju. Samas tuleb aru saada nende soovist treenida ja võistelda oludes, mis pakuvad rohkem arenemisvõimalusi. Eestis on mänguvõimalusi liiga vähe,” märkis Marko Saksing. Tähe II koosseisust tulid esindusmeeskonda juurde Merlis Kärson, Keio Kanna ja Toomas Peterson.

Uus hooaeg algas Tähe esindusvõistkonnale edukalt. Eelmiste meistrivõistluste hõbemedaliomanikku ja pidevat finaalivastast Tallinna Tehnikaülikooli võistkonda võideti. Algul juhtis TTÜ 0:4. Tähe meeskonnale ja poolehoidjatele jättis väga inetu mulje intsident, kus vastasmeeskonna mängija tuli Marko Saksingule kallale ja lõi tal kepiga kulmu katki. Kohtunik andis sellepeale Markole 2 pluss 10, lööjale aga 2 minutit karistusaega, mis paljude pealtvaatajate arvates oli ülekohtune otsus. Vaatamata ebameeldivale episoodile ja kaotusseisule suutis Tähe ennast kokku võtta. Viimane kolmandik võideti 5:0 ja kokkuvõttes alistati vastane 6:4.

Mängu resultatiivseim oli kolm väravat löönud Margus Guss, paremaks tunnistati aga Ats Püvi. Väravat kaitses visalt vanameister Veiko Raudsepp.

Marko Saksing märkis, et võimete arendamiseks ja kogemuste saamiseks on Tähele hädavajalikud mitmesugused sõpruskohtumised nii Eestis kui ka välisriikides. “Oleme käinud mängimas Lätis ja Soomes. Selliseid kiiruse ja osavuse proove oleks aga märksa rohkem vaja. Kütusehinna tõusu tõttu suurenevad aga järjest sõidukulud. Bussisõidu eest tuleb maksta ikka mitu tuhat krooni hooaja jooksul.”

“Majandusmehena kutsuksin ka teisi firmasid toetama Jõgeva spordimehi, kes on tõestanud oma edukust nii Eestis kui rahvusvahelistel võistlustel. Mõned ettevõtjad sponsoreerivad põhiliselt meelelahutusüritusi. Lugesin ajalehest, et Jüri Mõisal on koguni nii palju raha, et kavatseb minna välismaale oma sünnipäeva pidama. Ettevõtjad peaksid esmalt toetama just sporti, mis soodustab huvi tervislike eluviiside vastu, aitab noori eemale hoida narkomaaniast, alkoholismist ja teistest pahedest, mis viivad kergesti kuritegevuseni,” avaldas arvamust pidevalt Tähe spordiklubi toetanud osaühingu Põltsamaa Graniit juhataja Endel Pajumägi.

Jõgeva saalihoki arengu heaks kümne aasta vältel investeeringuid teinud ettevõtja Priit Saksingu sõnul oleks mitmest võistkonnast koosneva spordiklubi Tähe jätkuvalt heaks käekäiguks ja tipus püsimiseks vaja üldist toetavat suhtumist nii ettevõtjate, omavalitsuse kui riigi tasandil.

“Tähe on saavutanud väga kõrged tulemused läbi higi ja pisarate. Marko Saksing on juhatuse esimees, treener ja ka mängija ning püüdnud kõiki ülesandeid täita kohuse- ja vastutustundega. Ise olen teinud mittekoosseisulise mäned?eri tööd. Palgalise mäned?eri leidmiseks ja mitmete teiste Tähe arenguks vajalike probleemide lahendamiseks oleks tarvis aga koos nõu pidada maavalitsuse, omavalitsuste, ettevõtjate esindajatega, samuti kaasata mõttevahetusse lapsevanemad ja arutada, mis saab edasi. Arvestama peab sedagi, et Tähe esindusvõistkonna liikmed pole profisportlased. Nad teevad sporti pingelise igapäevaelu ja töö kõrvalt. Mitmetel on pere, mis samuti aega ja kulutusi nõuab. Saalihokit võib kahtlemata pidada Jõgeva linna ja maakonna, aga ka Eesti uhkuseks ja edukamaiks sportmänguks. Üks võimalus sellele spordialale rohelise tee hoidmiseks oleks kindlasti ka treenerite võtmine omavalitsuse palgale, mille kohta juba aastaid tagasi ettepaneku tegin,” rääkis Saksing.

Ta lisas, et sponsorina, Marko isana ja spordiveteranina on tal hea meel, et Jõgevamaal ja Eestis leidub mitmeid firmasid ja eraisikuid, kes Tähet on toetanud.

Spordiklubi sponsoreerinud osaühingu Juta@Kaido juhataja Kaido Lehtla tegi aga huvitava ettepaneku. “Meie ja teisedki firmad oleme Jõgeva saalihokit jõudumööda toetanud. Saalihokitraditsioonide püsimiseks ja jätkuvaks eduks oleks vajalik koostöö kogu Eestis lugupeetud ja tunnustatud ettevõtjatega. Ehk sooviks mõni neist kaasa aidata omanimelise saalihokihalli ehitamisele Jõgeva ümbrusse, et jäädvustada nii oma nimi Eesti spordilukku.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus