Jõgevale plaanitakse luua mototehnika huviring

Projekti otsene eesmärk on noorte mototehnika huviringi rajamine Jõgeva maakonda. Teatavasti ei ole hetkel vastava suunitlusega ühendust ja huviringi meie maakonnas olemas. Huviringiga soovib MTÜ ETNO Motorism kasvatada Jõgevamaa noori, suunata nende huvi ja võimaldada neil mototehnikaga tegelda. “Loodame oma projektiga, mis on mõeldud eelkõige 10-16-aastastele, leevendada maakonnas olukorda, kus huvitegevuseks on vähe võimalusi,” sõnas ETNO Motorism juhatuse liige ning projektijuht Kristian Vaarpuu.

“Olulisel kohal on noorte omalooming. Huviringis saavad noored võimaluse loometööks ja oma ideede teostamiseks. Oluline osa on seejuures füüsilisel tööl, töökasvatusel. Kindlasti peab pöörama tähelepanu ka noorte tehnikaalase huvitegevuse propageerimisele,” lisas Vaarpuu, kelle sõnul kujunevad tegevuse käigus ka väärtushinnangud, paranevad erineva taustaga noorte omavahelised suhted.

Kohapeal hakkabki toimuva eest vastutama Kristian Vaarpuu. “Esmalt peab hankima, korrastama ja huviringi tegevuseks kohandama ruumid, seejärel sisustama need vajaliku tehnika ja tööriistadega, mille soetamiseks on vaja leida toetajaid. Alles seejärel saame alustada ringi tööd,” tutvustas ta lähemaid plaane.

Tehnikaringi toetuseks toimunud Leopoldi piknikul Kassinurmes osalesid nii suured kui väikesed motohuvilised. Kohal oli ka Karl XII, kelle valvsa pilgu all kõik toimus. Toimusid põnevad võistlused hobuste ja mootorrataste vahel ning kiirendusvõitlus võrridele.

Hobuse ja mootorratta vahel toimunud võidusõidul jäid napilt peale mootorratastel võistelnud Saimon ja Kristian. Võrride kiirendusvõistlusel osales seitse “sääreväristajat”. Parimaks osutus Keio, kes oli võistlusest juhuslikult eelmise nädala Vooremaast lugenud. Noorim võistleja oli 12-aastane Joonas Navalt.

Õhtul jätkus pidu ansambliga Saast. Lisaks valisid muusikat Maa-alused DJd ja Sõbrad.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus