Jõgevale Piibe maantee äärde tuleb Neste tankla ja kohvik-kauplus

Lähitulevikus tuleb Jõgeva linnas Piibe maantee ääres asuvale, kokku 0,35 hektari suurusele, kinnistule Neste automaattankla ning kohvik-kauplus.


Piibe maantee äärde kavatseb automaattankla rajada Neste Eesti. “Põhipõhjus idee teostamiseks on asjaolu, et Jõgevamaa on üks maakondadest, kus meie kütuseettevõte seni veel ei tegutse. Kavatseme rajada ühtse tanklavõrgustiku. Pidasime silmas sedagi, et Neste tanklat Piibe maanteel pole,” rääkis Neste Eesti arendusjuht Tõnu Mõttus.

Võimalikult lähedal linnale tiheda liiklusega tee ääres

“Paika automaattankla rajamiseks oli küllalt raske leida. Tahtsime, et tankla asuks võimalikult lähedal Jõgeva linnale ja oleks ühtlasi tiheda liiklusega maantee ääres. Otsustavaks kohavalikul sai kinnistul elava elaniku valmisolek endale uus kodu rajada. Maantee ääres polnud tema elamistingimused just kõige mugavamad. Kokkuleppe saavutamisele aitasid kaasa ka meie koostööpartnerid. Kui olnuks aga vastuseis, pidanuksime projekti kõrvale jätma, sest inimese kodu on püha,” ütles Mõttus.

Tema sõnul on Jõgeva linn algatanud ettevõtluse arendamiseks kavandatud detailplaneeringu, mille koostamine praegu kestab. “Loodame, et detailplaneering saab kehtestatud kevadeks. Unistus oleks suvel ehitamisega alustada. Sooviksime, et suve lõpuks või sügiseks tankla valmis oleks. Tankla ehitame tüüpprojekti järgi, mis olnud kasutuses paar aastat.”

“Koostöö Jõgeva linnaga algas siis, kui linnavalitsust juhtis linnapea Aare Olgo ning on tänaseni hästi laabunud. Oma ala väga hea asjatundja on linnavalitsuse arhitekt Anne Örd,” lisas ta.

Kohviku ja kaupluse ehitab Suure tänava ja Tartu maantee nurgal asuvale kinnistule Neste Eesti koostööpartner osaühing Erste Transport. “Kauplus ja kohvik paiknevad samas hoones. Eelkõige ongi tegemist kohvikuga, kuid hakkame müüma ka esmatarbekaupu,” ütles Erste Transpordi juhatuse liige Leho Laht.

“Kohviku täpsem menüü selgub tulevikus, kuid kindlasti peab saada olema maitsvat kohvi ja hästi lõhnavaid saiu. Tahame, et meie toitlustuspaika tuntaks just saialõhna järgi. Samuti soovime ehitada kohvikuhoone, mis poleks tavaline vaid tehtud eriprojekti järgi ja püüaks iga möödasõitja pilku. Püüdleme koos Neste Eesti eesmärgi poole rajada Jõgeva linnale Piibe maante äärde omalaadne “värav”.

“See maantee on Eestis üks tähtsamaid maanteid. Kasutan seda ka ise Tartust Tallinnasse sõites,” ütles Laht. “Kohvik-kauplus saab valmis Neste tanklaga samal ajal,” lisas ta.

Taastub kunagine kivitee otsas asunud Uku äriala

Ettevõtja ja Jõgeva vallavolikogu liige Marek Saksing märkis, et on suurepärane kui rahvusvaheliselt tuntud ettevõte plaanib Jõgevale rajada automaattankla. “See rikastab meie paikkonda igati. Saame praeguseks nii öelda pimeda ja korrastamata teenurga kenasti korda. Avardub ka Tartu poolt linna sissesõitjate vaateväli. Lisaks loob kena ja korrastatud maa-ala meeldiva mulje Jõgeva linnapiirist mööduvatele Piibe maanteel liiklejatele.”

Saksingu sõnul toob ettevõtlusprojekt uue väljundi arenguks ka tema eestvedamisel tegutsevale firmale Jõgeva Katuseehitus OÜ. “Edasiliikumine oli nagunii plaanis, kuid nüüd teeme seda veidi kiirendatud korras. Seega soovime 2017-2018 meie käsutuses oleva põneva ajalooga maakivist hoone lõplikult renoveerida. Püüame seda üsnagi mitmekülgselt sisustada ja käigus hoida. Ruume jagub nii oma kontori vajadusteks, plekitöökojale, müügisalongile kui ka õppuritele koolituseks.”

Neste arendusjuht Tõnu Mõttus on tema sõnul suurepärane ja lugupeetud koostööpartner. “Ettepanekud ja arutelud on toimunud sõbralikus ja asjalikus õhkkonnas,” lisas ta.

“Nüüdisaegse tankla ja hubase kohviku rajamine Jõgeva linna logistiliselt atraktiivsesse paika on väga teretulnud ettevõtmine,” märkis Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

Piibe maantee äärne ettevõtlustegevus tervikuna aktiivseks muutnud. “Würthi hoone on suurepärane näide suure ja sooja südamega ettevõtjalt Juss Maurerilt, kes soovib anda oma panuse paikkonna arendamiseks. Kivikuvand renoveeris aastaid seisnud vana tanklahoone, mida hakkas kasutama tööriistade rendifirma Stroman.

Nõnda on mõnedki ettevõtjad vaadanud Jõgevat kui võimalikku paika, kuhu tasub investeerida ja kus käib omamoodi tegutsemine. Kokkuvõttes taastub kunagine kivitee otsas asunud Uku äriala, mida meist vanem põlvkond siiamaani nõnda kutsub,” lisas Marek Saksing.

Suur 95 ja Tartu maantee 5 kinnistute ja nende lähiala detailplaneering

*Jõgeva linnavalitsuse 2016. aasta 14. novembri korraldusega on algatatud detailplaneering Suur tn 95

*Suur tn 91a / 93

*Tartu mnt 5 kinnistutel ja nende lähialal

*Maa-ala suurus ca 0,35ha

Allikas: Jõgeva linnavalitsus

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus