Jõgevale jäähalli rajamine läheb maksma 25 miljonit

Eile Puurmani vallas toimunud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul tutvustasid Innopolis Konsultatsioonide peaanalüütik Diana Karpova ja juhatuse liige Riivo Anton Jõgevale ehitada kavatsetava jäähalli ehitamise ja ülalpidamise tasuvusanalüüsi,  millest selgus, et halli rajamine läheks maksma 25 miljonit krooni.

Jõgeva linnavalitsuse tellitud uurimusest selgus, et rajatise majandamiseks peaks igal aastal riigilt laekuma 2,5 miljonit krooni.

Antoni sõnul kasutati Jõgevale plaanitava jäähalli ehitamise ja ülalpidamiskulude kindlakstegemiseks teiste Eestis asuvate jäähallide majandusandmeid. Võimalike tulude kindlakstegemisel lähtuti  Jõgevamaa spordiklubide vajadustest ja koolide huvist uisutundide korraldamise vastu.

“Riik doteerib ka teisi Eesti suuremaid jäähalle, ” märkis Anton.

“Analüüsi käigus kujunes meie firmal asjalik koostöö Jõgeva linnavalitsusega. Töö edukale laabumisele aitas kaasa ka SEB toetus,” lisas ta.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõševi sõnul järgnes analüüsi tulemuste selgumisele põhjalik arutelu. “Kokkuvõttes oli aga hea meel tõdeda kolleegide-omavalitsusjuhtide positiivset suhtumist maakonnakeskusesse jäähalli rajamisse.”

Innopolis Konsultatsioonid on teinud tasuvusanalüüsi ka mitmele teisele Eesti spordiehitisele, nende hulgas ka Adavere kiiruisurajale.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus