Jõgeval võistlesid liikumispuudega kergejõustiklased

Jõgeva Ühisgümnaasiumi staadionil möödunud laupäeval peetud Jõgeva Kergejõustiku Cup 2006 tõi kokku 15 liikumispuudega spordiharrastajat mitmest Eestimaa paigast. Märkimisväärseimaks tulemuseks oli võhmalase Villu Urbani 7,87 meetrit kettaheites: tema võistlusklassis (F1) pääseb kaks sentimeetrit rohkem heites juba maailmameistrivõistlustele.

Viieteistkümne startinu hulgas oli naissoo esindajaid vaid kaks. Jõgevamaad esindasid kolm meessportlast: Leino Juhkam, Arko Vool ja Endre Varik. Viimane kuulus koos projektijuht Merle Kivi ja peakohtunik Hanno Kolliga ka võistluse korraldajate hulka.

100 m jooksus ja kaugushüppes, kus ratastoolis sportlased kaasa teha ei saanud, jäi stardinimekiri üsna lühikeseks. Mõlemad alad võitis Endre Varik (tulemused vastavalt 13,4 sekundit ja 4,97 meetrit).

Kuulitõukes, kettaheites ja odaviskes oli võistlejaid aga päris rohkesti. Klassis F6/F4 sai parema kuuli- ja kettatulemuse kirja Paul Põder (8,01 m ja 22,05 m), odaviskes läks võitja-au taas Endre Varikule tulemusega 27,2 m. Klassis F3/F2/F1 võitis Heiki Veetõusme samuti kaks ala, kuulitõuke (7,95) ja odaviske (19,95), kettaheites oli parim Väino Märjak (15,73). Eelpool nimetatud Villu Urban sai oma 7.87ga sellises “segaseltskonnas? küll alles kuuenda koha, ent tema võistlusklassis oli see tõesti kõva tulemus. Võistlusklassid määratakse invavõistlustel teatavasti puude raskusastme järgi.

Meeste ratastoolisõidus oli kiireim Leino Juhkam, naiste samal alal Kairi Rohtmets. Ülejäänud kolm naisteala ? kuulitõuke, kettaheite ja odaviske ? võitis Reelika Karu (tulemused vastavalt 5.60, 10.93 ja 9.05).

Üldiselt hindas korraldaja Endre Varik võistlust kordaläinuks.

“Hea meel oli selle üle, et võistlusel lõi kaasa palju selliseid liikumispuudega inimesi, kes varem spordis silma pole paistnud,? ütles Endre Varik. ?Nüüd said nad kindlasti innustust spordiga edasi tegelda. Hea meel oli ka selle üle, et linnapea Viktor Svjatõ?ev ja abilinnapea Kalmer Lain ei pidanud paljuks meie võistlust avama tulla. Mõlemad avaldasid ka soovi, et liikumispuudega inimeste kergejõustikuvõistlus Jõgeva traditsiooniliseks muutuks.?

Seega ei jää teine Jõgeva Kergejõustiku Cup arvatavasti sugugi viimaseks. Korraldajad on tänulikud Kati, Kersti ja Stelle Kivile, Piret Kollile ning Mari-Liis Raudsepale, kes võistlust läbi viia aitasid, samuti Hasartmängumaksu Nõukogule, Jõgeva linnavalitsusele ja Jõgeva Ühisgümnaasiumile, kes seda toetasid.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus