Jõgeval viibis Rahvusvahelise Sangpommi Liidu president

Reedel kohtus Jõgeva maavanem Aivar Kokk Rahvusvahelise Sangpommi Liidu presidendi Imants Locmelsiga Lätist. Mõttevahetusel räägiti ettevalmistustest aprilli lõpus spordikeskuses Virtus toimuvateks Euroopa ja Maailma Meistrivõistlusteks sangpommispordis kuni 18-aastastele noortele.

25.-27. aprillini korraldatakse spordikeskuses Virtus Euroopa ja Maailma Meistrivõistlused noortele sangpommispordis. “Käisin tutvumas spordihoonega, milles võistlused läbi viiakse. Minu arvates on seal spordiürituse korraldamiseks sobivad tingimused. Hea, et spordikeskuses ka majutusteenust pakutakse,” ütles Imants Locmels.

Tema sõnul saabuvad maailmatasemel võistlustele noored viiest riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Valgevenest ja Venemaalt. Kokku asub võistlustulle 60 võistleja ringis. Valgevenelane Sergei Matsekevitsh demonstreerib oma mittetraditsioonilist kunsti sangpommispordis.

 Sangpommiliidu president Locmels märkis, et võistluste peakorraldaja, kolmekordne veteranide maailmameister Ülo Kuusk on oma ülesannetega edukalt hakkama saamas.

“Minagi olen kuulsast ja entusiastlikust spordimehest Ülo Kuusest alati lugu pidanud ja nii firmajuhina kui ka eraisikuna tema spordialaseid ettevõtmisi toetanud,”  kinnitas Aivar Kokk.

“Lähenevatel suurvõistlustel on esindatud ka Jõgevamaa raskejõustiklased. Võistlema tuleb Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi XI klassi õpilane Mattias Viljamaa, kes eelmistel Euroopa noorte meistrivõistlustel sangpommispordis pronksmedali võitis,” lausus Ülo Kuusk.

“Et Rahvusvaheline Sangpommi Liit on ühinenud maailma antidopinguagentuuriga WADA, tehakse seekordsetel suurtel võistlustel osalejatele esmakordselt dopinguproov,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus