Jõgeval valmistutakse Kesk-Eesti messiks

SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus projektijuht Birgit Kuntu ütles, et messiboksid pannakse üles ka Jõgeva kultuurikeskusse. “Kesk-Eesti Ärikeskuse ja kaubahalli vahelisel platsil toimub aga Jõgevamaa kevadlaat, mis erinevalt varasematest aastatest kestab tänavu kaks päeva. Kui kauplejaid palju, on võimalus laada territooriumi veelgi suurendada.

Praeguseks on messile registreerinud ligi 30 firmat nii Jõgevamaalt kuid ka teistest Eestimaa piirkondadest, näiteks Tallinnast, Tartust, Võrumaalt, Viljandimaalt ja Saaremaalt, kusjuures senise osalemishuviga võib rahule jääda. Enamik huvilisi teatavad oma osalemissoovist aprilli lõpul või mai algul. “

Birgit Kuntu sõnul huvituvad enda tutvustamisest messil mitmedki ettevõtjad, kes on osa võtnud ka Kalevipoja Kala- ja Veefestivali raames teoks saanud Kasepää laadast. Kasepää laat oligi esimene kaubanduslik-meelelahutuslik üritus, mille korraldamisel Birgit Kuntul tõsine vastutus oli. Tänavu rakendab ta esmakordselt ta oma võimeid ja oskusi Kesk-Eesti messi korraldamisel.

Kesk-Eesti mess saab teoks Jõgeva Linnapäevade raames. “Mitmekülgses kultuuriprogrammis esinevad nii isetegevuslased kui ka kutselised artistid,” lubas Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter.

Jõgeva maavalitsuse algatusel paigaldatakse kesklinna messitelk, kus maavalitsus tutvustab oma igapäevatööd ja visioone Jõgevamaa arendamiseks. “Muu hulgas toimub messitelgis ka meeleolukas noortepidu ja Noorte Foorum, kuhu kutsutakse Jõgevamaa abituriendid ja meie maakonnast pärit tudengid,” teatas maavanem Aivar Kokk, kes ettevõtjana üheksakümnendate aastate alguses Kesk-Eesti messi korraldamise idee algatas. Traditsiooniliselt viib Aivar Kokk ka seekordsel messil läbi oksjoni.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus