Jõgeval ülehomme Koolitantsu eelvoor

Ülehomme kogunevad Jõgeva kultuurikeskusse meie maakonna koolinoorte tantsutrupid, et selgitada endi hulgast välja festivali Koolitants 2013 piirkondlikule tantsupäevale pääsejad. Meeleolukas konkursikontsert algab kell 18.

Kui paaril korral on Jõgevamaa tantsijatel olnud au anda Koolitantsu-hooaja avalöök, siis tänavu astuvad meie tantsijad võistlustulle viimaste hulgas. Pärast Jõgevamaa tantsupäeva jääb pidada veel ainult kaks eelvooru: Järvamaa tantsijatele Paide kultuurikeskuses ning Tallinna, Läänemaa ja Raplamaa tantsijatele Salme kultuurikeskuses.

Tänavune koolitantsufestival kannab pealkirja Juhendaja fookuses”. Ühest küljest soovitakse sellega tunnustada juhendajaid laste ja noortega tehtava tänuväärse töö eest, teisalt pakutakse finaalkontserdil mitmeid lisategevusi, millest osa mõeldud just juhendajatele.

Sel aastal võisteldakse kuues põhikategoorias. Nendeks on showtants, estraaditants, vabatants, lastetants, Eesti-teemaline tants ja tänavatants. Vanusekategooriaid on viis: mudilased, I-III klass, IV-VI klass, VII-IX klass ja X-XII klass.

Tantsijaid hindab kolmeliikmeline žürii, millesse kuuluvad tantsukooli Semiir looja ja treener Semy kodanikunimega Sergei Morgun, tantsuteatris Tee Kuubis koreograafi, tantsuõpetaja, lavastaja ja tantsijana tegutsev Madli Teller ning aastaid showtantsu ja hip hop’i treenerina ning praegu MyFitness spordiklubide peatreenerina töötav Eva Ottas.

“Kui eelnenud aastatel oleme maakondlikel tantsupäevadel kaasanud žüriisse kaks kohalikku külalisliiget, siis sellel aastal teeb otsused kolmeliikmeline põhižürii,” ütles festivali peakorraldaja Mihkel Ernits.

Jõgevamaa eelvoorus astub üles 12 Jõgevamaa truppi ja Tartu võimlemisklubi Janika trupp Greiss. Esitusele tuleb 19 tantsu.

15 maakondliku eelvooru peale kokku esitatakse 660 tantsu ja lavalaudadele astub umbes 6000 tantsijat. Eelvoorude paremad tantsud tulevad esitamisele neljal piirkondlikul tantsupäeval, mis toimuvad märtsi teisel poolel Võrus, Pärnus, Jõhvis ja Tallinnas. Koolitantsu tänavune lõppkontsert leiab aset Tallinnas Salme kultuurikeskuses 6. ja 7. aprillil. Sel ajal on keskus, piltlikult öeldes, maast laeni tantsu täis. Keskuse suure saali laval tulevad ettekandele 90 piirkondlikelt tantsupäevadelt välja valitud tantsu, teistes ruumides toimuvad workshop’id ja seminarid nii juhendajatele kui ka tantsijatele.

RIINA MÄGI 

blog comments powered by Disqus